۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83358915
۰ نفر
هاشمی: خبرهای خوبی از حمل و نقل عمومی در مناطق تهران نمی‌شنویم

تهران - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از شهردار تهران درخواست می کنم حمل و نقل عمومی شهر تهران را در اولویت قرار دهد، گفت: خبرهای خوبی از حمل و نقل عمومی در مناطق نمی‌شنویم.

محسن هاشمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: گاهی اوقات اتوبوس ها در مناطق خراب می شوند و مسافران را پیاده می‌کنند و اتوبوس جایگزین نیز با تاخیر به مسافران می رسد.

وی تأکید کرد: توقع از شهرداری تهران این است که به سمت نوسازی و اضافه کردن اتوبوس های نو در تهران برود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه دولت در خصوص حمل و نقل عمومی وظیفه خود را انجام داده و اتوبوس هایی را از محل صرفه‌جویی سوخت به تهران اختصاص داده است، گفت: در مصوبه دولت ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری و برون شهری که برخی از آنها گازسوز، برخی فسیلی و یا برقی هستند اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه حداقل ۳ هزار اتوبوس برای شهر تهران می خواهیم افزود: با حضور رئیس جمهوری و وزیر صمت و وزیر راه و شهرسازی مصوبه ۱۹ هزار اتوبوس تصویب شده که شهرداری تهران باید با پیگیری حق تهران را ادا کند.
وی تاکید کرد: لازم است شهرداری قراردادی را با اتوبوس سازان داخلی منعقد و مناقصه برگزار کند.

ا ز بی عرضگی ما است که نتوانیم موضوع اتوبوسها و کمک دولت به مترو را محقق کنیم

هاشمی با بیان اینکه اگر نتوانیم این امکان را محقق کنیم بی عرضگی خودمان است، خاطرنشان کرد: در مورد واگن های مترو نیز دولت ۲ میلیارد یورو تخصیص داده است و مناقصه باید برگزار شود.

نظرم این است که زیست شبانه خانوادگی باشد

هاشمی در ادامه در خصوص زیست شبانه گفت: نکته‌ای که من در این خصوص عرض کردم این بود که زیست شبانه باید خانوادگی باشد اما گاهی افراد تنها هستند و به تنهایی در این طرح ها شرکت می کنند.

وی گفت: مردم هر کاری که دلشان بخواهد می توانند انجام دهند.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =