۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1691
کد خبر 83358907
۰ نفر
مانور «طرح اضطراری» در فرودگاه یاسوج برگزار شد

یاسوج- ایرنا- مانور طرح اضطراری دوسالانه فرودگاه یاسوج با هدف سنجش میزان آمادگی و توانمندی عوامل فرودگاهی و دستگاه های امداد و نجات در کهگیلویه وبویراحمد و با نظارت تیم های ارزیاب سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیر فرودگاه روز سه شنبه با تشریح اهداف و فرآیند برگزاری این مانور گفت: برگزاری مانور آمادگی طرح اضطراری بر اساس سند ۹۱۳۷ سازمان بین المللی هواپیمایی کشور (ایکائو) هر دو سال یکبار در تمامی فرودگاه‌های کشور و با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف عوامل امدادی و دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان در سطح استان‌های کشور برگزار می‌شود.

علی محسنیان اظهار داشت: تیم هشت نفره ارزیاب از سازمان هواپیمای کشوری و شرکت فرودگاه‌های کشور نیز در محل مانور حضور داشتند و از نزدیک آن را نظارت کردند.

بر اساس ارزیابی این تیم هشت نفره وضعیت حضور و آمادگی نیروهای امدادی و دستگاه‌های امداد و نجات نیز مطلوب ارزیابی شد.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: یکی از رویکردها و راهبردهای مهم برای پیشگیری از بحران و حوادث پیش بینی نشده افزایش سطح آگاهی و دانش نیروهای امدادی و خدمات رسان است که برگزاری این مانور در همین راستا بوده است.

وحید محمدی تبار تصریح کرد: مهمترین هدف از برگزاری این مانور بررسی آمادگی دستگاه‌ها و عوامل امداد و نجات و میزان سرعت عمل در انجام عملیات‌ها در مواقع بروز بحران در سطح استان است.

وی از رسانه‌ها خواست در زمینه ارتقای سطح فرهنگ عمومی و افزایش آگاهی مردم برای مقابله، پیشگیری و همکاری در مواقع بروز بحران و حوادث پیش بینی نشده حوزه مدیریت بحران استانداری و سایر دستگاه‌های متولی در استان را یاری دهند.

پروازهای فرودگاه یاسوج پس از سقوط پرواز شماره ۳۷۰۴ تهران به یاسوج در تاریخ ۲۹ بهمن سال ۱۳۹۶ دچار رکود و وقفه‌ای چندماه شد که با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر مجدد پروازهای این فرودگاه از دی ماه سال گذشته نیز برقرار شده است.

پروازهای این فرودگاه هم اینک در دو روز در هفته توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود.

ساعت پرواز روز جمعه شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج ۷:۴۰ دقیقه و ساعت برگشت ساعت ۹:۴۰ دقیقه از یاسوج به تهران است.
ساعت پرواز روز دوشنبه از تهران به یاسوج و بالعکس نیز به ترتیب ۱۲:۱۰ و ۱۴:۱۰ دقیقه است.

۳۰۱۶/‏۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =