۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 83358904
۰ نفر
فرمانده جدید تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول معرفی شد

دزفول-ایرنا- طی آئینی سرهنگ بابک جلائی علیزاده به عنوان فرمانده تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول معرفی و از زحمات امیر بابک جلالی تقدیر شد.

به گزارش ایرنا سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول روز سه شنبه در آئین معارفه فرمانده تیپ زرهی ۲۹۲ دزفول در محل این تیپ ضمن تقدیر از اقدامات فرمانده پیشین گفت: امیر جلالی در تمام وظایف محوله، مسائل اخلاقی، تعاملات و همکاری‌های بین اعضای شورای تأمین به خوبی مشارکت و همکاری داشتند و در جریان سیل فروردین ماه نیز بدون توجه به درجه و مقام خود در خدمت مردم بودند.

محمد حیدری افزود: بدون تردید نیروی زمینی ارتش یکی از پرافتخارترین نیروهای کشور و خوزستان بوده و هست و فرماندهان، درجه داران و کارکنان آن همراه با واحدهای حفاظت در آموزش و انجام وظایف کوشا بوده اند.

وی گفت: آنچه در ادبیات روابط بین الملل ناپایدار و شکننده است و همه دیپلماسی‌ها برای آن تلاش می‌کنند صلح است؛ با این وجود، تمام معاهدات و عهدنامه‌های صلح بعد از تغییر شرایط تغییر می کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: دولت ها در شرایط سخت تن به صلح می‌دهند و بعد از اینکه شرایط تغییر کرد تعاملات را کنار می گذارند که نمونه این بدعهدی در سیاست بین الملل، خروج ایالات متحده آمریکا از برجام بود.

وی صلح را موقت و جنگ را دائمی خواند و اظهار داشت: جنگ لایه ای قدرتمند از جنس دیپلماسی دفاعی است البته جنگ و دفاع مقدس گنجینه و نقطه اقتدار بخشی در همه حوزه‌ها بوده و اگر اکنون جمهوری اسلامی در حوزه صنعت دفاعی و هسته‌ای در رتبه‌های جهانی قرار دارد به برکت دفاع مقدس است.

حیدری افزود: دفاع امروز ما مربوط به قلمرو بین المللی کشورمان نیست بلکه همه مناطقی که در معرض تهاجم دشمن و حملات صهیونیست‌ها و تروریسم بین المللی هستند مورد حمایت و پاسداری نیروهای دفاعی و نظامی کشورمان قرار دارند.

وی با بیان اینکه هراس دشمن از نیروهای نظامی ما بی دلیل نیست، گفت: نیروی زمینی به عنوان یکی از قدرتمندترین یگان‌های نظامی در کانون توجهات دولت ها در کنار نیروهای هوایی و جنگ‌های نامنظم و هسته‌ای همیشه کارساز بوده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول جنگ زمینی را یک تجربه عینی دانست و گفت: جنگ‌های جهانی بر مبنای قدرت نیروی زمینی و از جنس پدافندی و دفاعی است و لشکرهای نظامی ما بنا بر تخصصی که دارند از مقبولیت دفاعی، پدافندی و تهاجمی برخوردار هستند.

آیین معارفه فرمانده جدید تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب و مسئولان محلی شهرستان دزفول در محل این تیپ برگزار شد.

۷۲۷۸/‏۳۰۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =