اولین رویداد ایده پردازی دانش‌آموزی در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، از برگزاری اولین رویداد ایده پردازی دانش‌آموزی استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: این رویداد ۱۹ تیر ماه در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار خواهد شد.

سیامک آزادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، هدف از برگزاری این رویداد را ترویج ایده‌پردازی و مفاهیم ایده‌پروری، کسب مهارت ارائه ایده، شناسایی و معرفی استعدادهای ناب و خلاق دانش آموزی، ترویج فرهنگ انجام فعالیت‌های پژوهشی توسط دانش آموزان، جذب و حمایت از ایده‌های فناورانه دانش آموزی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه می‌توانند تا ۱۰ تیر ماه در این رویداد از طریق سایت www.kti.ir ثبت نام کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۲۵۳۸۰۹ تماس بگیرند.

وی در ادامه به مراحل شرکت در این رویداد اشاره کرد و افزود: مراجعه به سایت پارک علم و فناوری کرمانشاه، تکمیل و ارسال فرم ثبت نام، بررسی اولیه طرح‌های ارسالی، اعلام اسامی برگزیدگان مرحله مقدماتی جهت ارائه طرح در روز برگزاری رویداد، برگزاری جلسه توجیهی جهت طرح‌های منتخب و دریافت فایل پاورپوینت طرح‌ها، برگزاری رویداد و ارائه پاورپوینت توسط شرکت کنندگان داوری طرح‌ها توسط داوران رویداد، اعلام طرح‌های برتر و اهدا جوایزروند برگزاری این برنامه است.

آزادی ادامه داد: حضور در این رویداد کاملاً رایگان است و محدودیتی در تعداد تیم‌های ثبت نامی برای یک مدرسه یا یک پژوهش سرا وجود ندارد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بمنظور توانمند سازی شرکت کنندگان در کارگاه‌هایی دانش آموزان صاحب ایده با نحوه فرآینده ایده تا محصول آشنا خواهند شد، تصریح کرد: مهارت و تسلط در ارائه، نوآوری و خلاقیت در طرح، تسلط بر طرح، قابلیت اجرایی ایده از معیارهای داوری طرح‌هاست.

وی در پایان با اشاره به اینکه در حاشیه برگزاری این رویداد نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان برگزار خواهد شد افزود: جوایز این رویداداولویت جذب و پذیرش در پارک علم و فناوری کرمانشاه و اهدا جوایز نقدی به برگزیدگان نهایی رویداد خواهد بود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

۳۰۳۳/‌۸۰۶۶

اخبار مرتبط