۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83358892
۰ نفر
۳۷ نقطه حادثه خیز در جاده های استان مرکزی ایمن سازی شد

اراک - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۳۷ نقطه (دماغه) حادثه خیز سال جاری در جاده های این استان ایمن سازی شده است.

«علیرضا اختری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نقاط با نصب استوانه‌های ایمنی برای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی آشکارسازی و ایمن شد.

وی ادامه داد: چهار هزار متر روکش آسفالت به عرض ۱۳ متر در این مدت با هدف نگهداری راه ها، ابنیه های فنی و حریم راه ها در جاده قدیم ساوه- تهران در محدوده شهر پرندک شهرستان ساوه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی انجام شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی بیان کرد: اجرای عملیات ماسه آسفالت در جاده قدیم ساوه – تهران (محدوده پرندک) به طول ۲ هزار متر و عرض ۱۳ متر، جاده قدیم ساوه – تهران (محدوده زاویه – پرندک) به طول هفت هزار متر و عرض ۱۳ متر از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای نگهداری از راه های استان است.

اختری گفت: اجرای عملیات ماسه آسفالت جاده زاویه – اخترآباد به طول ۲ هزار متر و عرض پنج و هفت دهم متر و جاده مامونیه– خشکرود به طول سه هزار متر و عرض پنج و ۶ دهم متر و تعریض این جاده به طول سه هزار متر و عرض سه متر از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی در سال جاری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حفاظ بتنی واریانت میان رودان شهرستان خمین به طول ۱۰۰ متر با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد اختری امسال در راستای نگهداریز از ابنیه فنی جاده ها انجام شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: عملیات خط کشی در ۱۵۰ کیلومتر از راه های اصلی و فرعی استان، تهیه و اجرای علایم اخطاری، انتظامی و مسیرنما به تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ عدد در جاده های استان، تهیه و اجرای علایم اطلاعاتی به میزان ۲۰۰ متر مربع در طول راه‌های استان، تعمیر تابلوهای اطلاعاتی به مقدار ۲۳۰ مترمربع و تعمیر و نگهداری گاردریل به طول سه و نیم کیلومتر نیز از جمله اقدامات این اداره کل در راستای افزایش ایمنی در جاده ها استان انجام شده است.

اختری افزود: بهره‌برداری، آغاز عملیات اجرایی و تعمیر و نگهداری ۳۰۸ کیلومتر از سامانه روشنایی گردنه نقره کمر شهرستان تفرش، تقاطع پرحادثه مجد آباد جاده فراهان-آشتیان و آزاد راه ساوه-تهران نیز امسال انجام شده است.

وی ادامه داد: ۴۰ دستگاه چراغ چشمک زن و سامانه روشنایی جاده های استان مرکزی در این مدت تعمیر و نگهداری شده است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.

۱۹۵۵/‏۶۰۱۳/‏