بخشنامه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی بدون نظر مجلس صادر شده است

تهران-ایرنا- نماینده مردم خمینی شهر در تذکری گفت: فوریت اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در ۳۱ اردیبهشت ماه امسال در مجلس تصویب شد و ما هنوز درباره آن تصمیم گیری نکرده‌ایم ولی دولت در ۲۵ خرداد ماه بخش‌نامه‌ای را درباره آن صادر کرده است.

محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در جریان بررسی لایحه موافقت نامه میان ایران و فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی تذکر داد و گفت: مجلس زمانی برای بررسی موافقت نامه‌ها نمی‌گذارد و دولت هم مایل به انجام این کار نیست؛ در حالی که ما ۱۵ کشور همسایه داریم و اگر قرار بر اولویت بندی اقتصادی در این شرایط تحریمی باشد باید موافقت نامه‌های دو جانبه با آن‌ها را تصویب کنیم؛ پس چرا صدای کسی در این کشور درنمی‌آید، چرا دولت قانون را دور می‌زند و چراغ خاموش ما را وارد مسائل حاشیه‌ای می‌کند.

وی ادامه داد: نظارت دقیقی بعد از اجرای این موافقت نامه‌ها توسط مجلس وجود ندارد، در حالی که مجلس این قراردادها را بدون تأمل تصویب می‌کند که این موافقت نامه‌ها مخاطرات خود را دارد حال در این گیر و دار دولت در ۲۵ خرداد ماه بخش‌نامه‌ای را درباره اصلاح قانون مبارزه با پولشویی صادر کرده در صورتی که هنوز این قانون در مجلس تنها فوریت آن تصویب شده است.

وی با یادآوری اینکه در ۳۱ اردیبهشت ماه امسال فوریت اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس تصویب شد، افزود: ما هنوز درباره آن تصمیم گیری نکرده‌ایم، پس چرا صدای کسی در این کشور درنمی‌آید، چرا دولت قانون را دور می‌زند و چراغ خاموش ما را وارد مسائل حاشیه‌ای می‌کند.

این نماینده مجلس گفت: صدور آیین نامه اجرایی اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در حالی است که هنوز این لایحه فرآیند قانونی خود را در مجلس طی نکرده، دولت با صدور این بخش نامه تخلف کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =