۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1399
کد خبر: 83358882
۰ نفر
بخشی از اعتبارات راه آهن میانه- تبریز تامین شد

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن ابراز امیدواری برای تأمین اعتبارات مورد نیاز عملیات اجرایی ۱۰ پروژه مهم آذربایجان شرقی تا پایان سال آینده، دستور تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز راه‌آهن میانه- تبریز را صادر کرد.

محمدباقر نوبخت در نشست بررسی وضعیت اعتباری طرح های عمرانی با حضور استاندار آذربایجان شرقی و رییس برنامه و بودجه استان، دستور تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز راه‌آهن میانه- تبریز برای بهره‌برداری از این محور تا ایستگاه بستان‌آباد و همچنین تأمین بخشی از سهم دولت در پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان را صادر کرد.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست، گزارشی از آخرین وضعیت اجرایی پروژه‌های عمرانی مهم استان از جمله راه‌آهن تبریز- میانه، آزادراه تبریز- مرند- بازرگان، بزرگراه تبریز- اهر، بزرگراه مرند- جلفا، آزادراه تبریز- سهند و قطار شهری تبریز ارائه کرد.

پورمحمدی با بیان اینکه به‌رغم کمبود اعتبارات، همه تلاش‌ها برای مدیریت بهینه پروژه‌ها صورت گرفته است، خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز برای پروژه‌های مهم و مورد انتظار مردم استان شد.

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد و با توجه به اینکه برای اتمام پروژه های یاد شده در وضعیت کنونی، زمان و منابع مالی زیادی لازم است، طرح های دولتی در هر مرحله ای که باشند واگذار می شوند.

گفته می شود مدت اجرای پروژه های عمرانی در استان "غیرمتعارف" شده است، به گونه ای که متوسط عمر اجرای پروژه های ملی عمرانی در آذربایجان شرقی به ۱۳ سال رسیده که به هیچ عنوان وضعیت مورد قبولی نیست.

۵۱۸/‏۶۱۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =