۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 759
کد خبر: 83358875
۰ نفر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای کنسرت کیهان کلهر نشست

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه شب ۲۷ خردادماه به تماشای کنسرت «شهر خاموش» کیهان کلهر در تالار وحدت نشست.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه شب در کنسرت کیهان کلهر در تالار وحدت شرکت و ضمن قدردانی از کلهر با این هنرمند گفتگو کرد.

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری ومحمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی نیز در این اجرا حضور داشتند.

کیهان کلهر هنرمند نام آشنای موسیقی ایران که نوای مسحورکننده کمانچه‌اش نه تنها برای ایرانیان بلکه برای بسیاری از علاقه‌مندان موسیقی ملل در آن سوی آب‌ها نیز آشناست، سوم آذر ماه ۱۳۴۲ بدنیا آمد.
وی کارنامه پرباری در موسیقی ایران دارد و با هنرمندان بزرگی چون محمدرضا شجریان، حسین علیزاده، شهرام ناظری و برخی هنرمندان برجسته دنیا چون اردال ارزنجان، شجاعت حسین خان، یویوما، عالیم قاسم‌اف، بروکلین و… همکاری داشته است.

نشریه بین المللی سانگ لاینز «songlines» به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس خود، نام ۲۰ تن از مهمترین هنرمندان امروز جهان را در یک فهرست انتخاب و معرفی کرد که در آن نام «کیهان کلهر» نوازنده سرشناس ایرانی نیز به چشم می خورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =