۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 83358865
۰ نفر
۲ گمشده  کویر نائین نجات یافتند
کویر نائین

اصفهان-ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نائین گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر ،۲ گمشده در نواحی کویری این خطه از خطر مرگ نجات یافتند.

محمد زمانی روز سه شنبه به ایرنا گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر مفقود شدن ۲ نفر در مناطق کویری تیم امداد و نجات و کوهنوردی هلال احمر نائین و تیم سگ‌های زنده یاب (آنست) از مرکز استان، شب گذشته کار جست و جو را آغاز کردند.

وی افزود: پس از رسیدن گروه به منطقه و ارزیابی اولیه و تشخیص سخت گذر بودن مسیرکوه و بیابان، عملیات امداد و نجات برای یافتن افراد گم شده آغاز شد.

زمانی گفت: ۲ گروه ۳ نفره امداد و نجات هلال احمر نائین از نجات گران پایگاه امداد جاده‌ای انارک به حالت آماده باش در آمد و درقالب گروه پیشرو همراه با تجهیزات امدادی به منطقه اعزام شد به گونه‌ای که عملیات امداد و نجات در ساعت ۲۴ با اعلام مرکز فرماندهی و کنترل عملیات هلال احمر اصفهان و ثبت مختصات جغرافیائی محل حادثه شروع و تا بامداد ادامه یافت.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نائین گفت: این عملیات با همکاری بخشداری مرکزی، نیروی انتظامی با حضور نجات گران جمعیت هلال احمر و بکارگیری یکدستگاه آمبولانس، خودرو پیکاپ، یکدستگاه موتور سیکلت و همچنین تجهیزات کوهستان به پیدایش و نجات افراد گم شده منجر شد.

این افراد حوالی جاده انارک به نائین ۹۶ کیلومتری (محدوده جاده فرعی روستای شهراب و منطقه دق سرخ) گم شده بودند.

شهرستان نائین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قراردارد و به بیابان‌ها و مناطق کویری میانی و شرقی کشور متصل است.

۶۰۲۲ / ‏‬ ۷۱۳۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =