۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83358848
۰ نفر
توزیع ۱۲۰۰ بسته لوازم خانگی بین سیل زدگان گلستان آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان از آغاز توزیع مرحله دوم بسته های لوازم خانگی اهدایی این ستاد به تعداد ۱۲۰۰ بسته بین سیل زدگان این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مهدی سلمان زاده روز سه شنبه در مراسم اهدای تعداد ۱۲۷ بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شهرستان گنبدکاووس گفت: ارزش هر یک از این بسته ها که شامل اقلامی چون "یخچال، فرش، دو تخته پتو، اجاق گاز و ظروف میلامینه و تفلون" می باشد، ۵۵ میلیون ریال است.

وی افزود: ستاد فرمان اجرایی امام (ره) کشور برای کمک به سیل زدگان گلستان، برنامه توزیع چهار هزار بسته لوازم خانگی را پیش بینی کرده که تاکنون دو هزار بسته آن به استان حمل شده و درحال توزیع است.

سلمان زاده اضافه کرد: در روزهای گذشته توزیع ۸۰۰ بسته لوازم خانگی بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرهای سیل زده استان گلستان انجام شده و اکنون درمرحله دوم، توزیع ۱۲۰۰ بسته از این هدایا بین سیل زدگان غیر مددجوی کمیته امداد آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در این مرحله به مددجویان آسیب دیده بهزیستی، انجمن حمایت از بیماران خاص، انجمن حمایت از زندانیان و ایثارگران با تایید کارگروهی که در فرمانداری هر شهرستان تشکیل شده و اسامی واجدین شرایط را مشخص و پس از تایید استانداری گلستان، به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ابلاغ می کنند، اهدا می شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان ادامه داد: اقلام دو هزار بسته لوازم خاگی دیگر از سهمیه پیش بینی شده برای سیل زدگان این استان نیز با قراردادهایی که با واحدهای تولیدی امضا شده، تامین و بزودی به گلستان برای توزیع ارسال می شود.

سلمان زاده گفت: کارگروه های تشکیل شده در فرمانداری ها می بایست هرچه سریعتر اسامی واجدین شرایط را پس از انجام مراحل اداری، به ستاد اجرایی فرمام امام (ره) اعلام کنند تا پس از ورود بسته‌های لوازم خانگی در اسرع وقت این هدایا بین آنان توزیع شود.

شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس در جریان بارش های شدید روزهای پایانی سال گذشته با جاری شدن سیل در برخی نقاط شهری و ۱۵ روستای این شهرستان مواجه و خسارت های زیادی به بخش های مختلف آن از جمله واحدهای مسکونی و لوازم خانگی مردم وارد شد.

/‌۳۰۳۹/‌۱۸۶۰