۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83358843
۰ نفر
رئیس کل دادگستری کرمان از برخورد با قاچاقچیان گندم خبر داد

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تاکید بر این است که تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از قاچاق گندم به خارج از کشور به صورت جدی از سوی تمام نهادهای دست اندرکار پیگیری شود.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان افزود: دغدغه موجود این است با توجه به اهمیت راهبردی محصول گندم و برنامه دولت برای تولید، تامین و نگهداری این محصول و اهمیت آن در تامین قوت غالب مردم از قاچاق این محصول به خارج از کشور جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کشور با تولید انبوه و کافی محصول راهبردی گندم توسط کشاورزان به خودکفایی رسیده است، یادآور شد: اخبار و اطلاعاتی واصل می شود که برخی اتباع کشورهای همجوار با همدستی افراد فرصت طلب و سودجو اقدام به خرید گندم با نرخ بالاتر از نرخ مصوب دولتی و نگهداری آن در مکانهای استیجاری برای خارج کردن آن از استان و کشور می کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با تاکید بر اینکه این اقدامات هدفمند هستند، تاکید کرد: اگر قاچاق گندم به عنوان یک محصول راهبردی رخ دهد، موجب مخدوش شدن امنیت روانی و غذایی مردم و ترویج شایعات می شود و بی شک رسانه های بیگانه نیز بر روی این مسائل موج سواری کرده و به آنها دامن می زنند.

موحد خاطرنشان کرد: دستگاه های متولی و دست اندرکاران باید از تمام ظرفیت های خود بهره گیرند تا جلوی وقوع چنین وضعیتی گرفته شود.

وی با بیان اینکه در گذشته نیز شاهد اقدامات سازمان یافته و هدفمندی در قاچاق گوشت، دام و مشکلات ناشی از آن بوده ایم، ادامه داد: برای جلوگیری از قاچاق گندم در شهرستان ها نیز مدیران باید متناسب با وضعیت شهرستان ها برنامه ریزی و اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بارها در جلسات مختلف تاکید شده که هر چه سریعتر تکلیف بستر رودخانه ها مشخص و وضعیت تعرض در این مناطق نیز معین شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان نیز گفت: اگر بارندگی نرمال در حدود ۱۳۰ میلی متر در استان کرمان رخ دهد، ۲۳ میلیارد مترمکعب آب تولید می شود که از این میزان، نزدیک به ۱۸ میلیارد مترمکعب تبخیر می شود و پنج میلیارد مترمکعب باقی می ماند.

محمد علیزاده افزود: بخش عمده برداشت های بی رویه از منابع آبی استان مربوط به چاه های غیرمجاز است که اولویت کرمان مسدود کردن این چاه ها است.

وی ادامه داد: در مورد چهار اقدام از جمله مسدود کردن چاه های غیرمجاز، نصب کنتورهای هوشمند، اصلاح و تعدیل پروانه های بهره برداری باید به صورت همزمان پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ۶۵۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان کرمان مسدود شده است، گفت: در سه ماه ابتدای سال جاری نیز ۲۰۵ چاه غیرمجاز مسدود شده و این تعداد تا پایان سال جاری باید به ۷۰۰ حلقه افزایش یابد.

وی اظهارداشت: تاکنون سه هزار و ۸۵۰ کنتور هوشمند در استان کرمان نصب شده است و باید به ۳۰ هزار کنتور افزایش یابد.

۷۴۴۰/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =