سالانه ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به اردبیل سفر می کند

اردبیل-ایرنا-معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: این استان دارای قابلیت گردشگری بکر و فوق العاده ای بوده و سالانه پذیرای حدود ۸۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی از کشورهای مختلف است.


به گزارش ایرنا، بهروز ندایی روز سه شنبه در جریان بازدید نمایندگان کشورهای عضو اکو از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی افزود: اکثر این گردشگران را اتباع جمهوری آذربایجان تشکیل می شود که با مقاصد درمانی، تجاری و زیارتی وارد استان می شوند.

وی بیان کرد: این استان از نظر قابلیت های گردشگری، صنایع دستی پیشرو بوده و در ارزیابی های صورت گرفته جزو استان های رده اول کشور است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش گردشگری سلامت اکو در اردبیل فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و جذب سرمایه‌های خارجی است، اظهار داشت: طی سال های اخیر در استان اردبیل با توجه به ظرفیت ها ی موجود اقداماتی خوبی در این حوزه انجام گرفته است.

ندایی اضافه کرد: وجود آب‌های گرم متعدد در استان یکی از ظرفیت‌های بسیار مناسب در حوزه گردشگری سلامت در استان اردبیل است که می‌تواند در جذب گردشگران خارجی بسیار مؤثر باشد..

وی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم در استان در جهت میزبانی شایسته از دومین اجلاس بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو انجام شده است.

در این بازدید نمایندگان کشورهای عضو اکو با اثر تاریخی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی آشنا شدند.

۷۱۱۰/‏‬ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =