۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83358833
۰ نفر
۶۵ درصد برق ابرکوه در بخش کشاورزی مصرف می شود

یزد - ایرنا - مدیر توزیع اداره برق ابرکوه با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از قطب های مهم کشاورزی استان یزد است، گفت: ۶۵ درصد انرژی الکتریکی مصرفی مربوط به بخش کشاورزی است.

ابوالفضل اکرمی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از ۶۶۹ حلقه چاه کشاورزی، ۶۳۴ چاه به شبکه برق سراسری متصل است.

وی اظهار کرد: برای صرفه جویی و بهره وری در انرژی کشاورزانی که چهار ساعت چاه‌ها را از ساعت ۱۲ تا ۱۶ عصر خاموش کنند از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره مند خواهند شد.

این مسئول اظهار کرد: براساس دستورالعمل وزارت نیرو این طرح از ۱۵ خرداد ماه جاری تا ۱۵ شهریور ۹۸ درحال اجراست، لذا از کشاورزان دعوت می‌شود برای تکمیل تفاهم نامه همکاری به مدیریت توزیع برق ابرکوه و اداره برق بخش بهمن مراجعه کنند.

اکرمی ادامه داد: این طرح علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی کشاورزان در کاهش خاموشی در زمان اوج مصرف در فصل گرما نقش مهمی دارد.

مدیر توزیع اداره برق ابرکوه یادآور شد: ۴۰ میلیارد ریال بودجه سال گذشته صرف توسعه، نگهداری و بهینه سازی شبکه توزیع برق مناطق شهری و روستایی این شهرستان شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مبلغ صرف توسعه شبکه، کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی، ارتقای پایداری شبکه‌ها و کاهش خاموشی‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۸۰ کیلومتر شبکه‌های توزیع برق مقاوم سازی شد، اظهار کرد :۱۴ هزار متر شبکه فشار متوسط و ۱۱ هزار متر شبکه فشار ضعیف، ۳۰ دستگاه ترانسفور ماتور ۵۰ و ۱۰۰ کیلو ولت آمپر پست هوایی نیز ایجاد و نصب شد.

مدیر توزیع برق ابرکوه تصریح کرد: با فعالیت‌های انجام شده ۶۰ درصد از قطعی برق و یک درصد تلفات شبکه توزیع نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

این مسئول ادامه داد: مشترکان از سه پست فوق توزیع با قدرت منصوبه ۹۰ مگاولت آمپر تغذیه می‌کنند که در این زمینه زیر ساخت‌های مناسبی برای تامین برق متقاضیان کشاورزی و صنعتی فراهم است.

وی بدهی مشترکان برق را بیش از ۲۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در صورت پرداخت به موقع مبلغ قبض توسط مشترکان این اداره قادر به تسریع در توسعه صنعت برق خواهد بود.

تعداد مشترکان برق ابرکوه ۲۷ هزار و ۵۰۰ مشترک است

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =