۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83358831
۰ نفر
مسوولان آماده پیشگیری از موج دوم حمله ملخ‌ها باشند
جلسه مدیریت بحران قشم

قشم - ایرنا - فرماندار قشم گفت: با توجه به هشدارهای سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) مسؤولان برای پیشگیری از موج دوم حمله ملخ‌ها از آمادگی کامل برخوردار باشند.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصری روز سه شنبه در جلسه مدیریت بحران قشم افزود: خودروها و افراد مرتبط نیز شناسایی شوند و گروه‌های سم‌پاشی شکل بگیرد که به هنگام نیاز به صورت سریع آماده فعالیت شوند.

وی ادامه داد: اداره‌ها امکانات لازم را در اختر این طرح قرار دهند و نیروی انسانی لازم نیز از سوی منطقه آزاد در اختیار قرار گیرد.

فرماندار قشم اظهار داشت: با توجه به سمپاشی ها و احتمال بروز مسمومیت‌ها، شبکه بهداشت نیز برای همکاری آمادگی داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هوشیاری مسؤولان باعث شد که در موج اول حمله ملخ‌ها آسیبی متوجه قشم نشود.

نصری افزود: اقدامات پیشگیرانه از جمله بازرسی مستمر مراتع و دشت‌های شهرستان قشم باعث شد که به محض مشاهده ملخ، با سرعت عمل نسبت به سمپاشی اقدام شود.

وی ادامه داد: اگر این پیشگیری به صورت مستمر انجام نمی‌شد، امکان خسارت وجود داشت که با وجود بازرسی‌ها و آگاهی به موقع از آن جلوگیری شد.

فرماندار قشم تصریح کرد: مردم تا کنون همکاری خوبی داشتند که به پشتوانه حمایت مردمی در شهرستان، مشکل خاصی درباره با موضوع ملخ‌ها به وجود نیامد.

وی تاکید کرد: بازرسی و پیشگیری همچنان توسط دهیاران و سایر اداره‌ها به صورت ویژه انجام بگیرد تا با کنترل به موقع، شرایط از حالت عادی خارج نشود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =