ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۸ هزار میلیارد ریال به مناطق سیل زده کمک کرد

کرج - ایرنا - رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به حمایت های دائمی این ستاد از مناطق محروم و آسیب دیده کشور گفت: امسال ۱۸ هزار میلیارد ریال برای کمک به مناطق سیل زده کشور پرداخت کرده ایم .

به گزارش ایرنا، دکتر محمد مخبر روز سه شنبه در آئین گشایش شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بخش های مختلف از جمله کمک به صنعت داروسازی کشور پیشگام بوده است.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان گفت: ما باید قبول کنیم در یک جنگ فراگیر، وسیع‌تر و عمیق‌تر از جنگ تحمیلی قرار داریم زیرا امروز ابعاد این جنگ گسترده بوده و محدوده جغرافیایی خاصی ندارد.

مخبر افزود: امروز در این جنگی که قرار داریم که دشمن تمام جمعیت کشور را درگیر کرده است که از زیر ساخت ها و امکانات کشور تا نفوذ بین المللی را شامل می شود.

وی بیان داشت: البته اینکه برخی فکر می کنند که جنگ فیزیکی اتفاق بیفتد شوخی بیش نیست زیرا دشمن جرأت اینکه تجهیزات را در منطقه بیاورد، ندارد اما جنگ از طریق فشار معیشتی و اقتصادی را دنبال می کند.

مخبر افزود: رهبر معظم انقلاب ۱۲ سال سال است انگشت روی نقطه آسیب کشور یعنی اقتصاد گذاشته است و پیام سالانه رهبری معظم انقلاب بیانگر تسلط، دانا و هوشمندی معظم له است.

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام (ره) گفت: البته امروز مردم پا به رکاب تر از زمان جنگ تحمیلی هستند، سرداران جنگ اقتصادی امروز فعالان اقتصادی در سطح کشور بوده و اگر با تمام وجود پای کار بیایند این مرحله هم پشت سر گذاشته می شود.

مخبر اظهار داشت: یکی از کارهایی که باید شکل بگیرد، اتحاد بخش خصوصی، دولتی و عمومی است و اگر موفق شویم این اتحاد را ایجاد کنیم از این مقطع عبور خواهیم کرد.

وی افزود: اگر بتوانیم بخش تولید را سامان دهیم، اشتغال، توسعه و رشد اقتصادی خواهیم داشت و فقر کم می شود.

وی ادامه داد: راهبردی که مقام معظم رهبری انتخاب کرده، سلاحی است که اگر متوسل شویم، دشمن آسیب می بیند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهارداشت: ما در ستاد اجرایی دنبال انتفاع از صنعت دارو نبوده و نیستیم و ورود سود بخش دارویی را به ستاد ممنوع کرده ایم.

وی افزود: ستاد اجرایی حضرت امام (ره) برای شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز چهار هزار میلیارد ریال هزینه کرده است که واگذاری اراضی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در اولویت قرار داده ایم.

مخبر گفت: اکنون حدود یک هزار قلم دارو وارد کشور می شود که تلاش ها بر این است که تا یک سال آینده از واردات ۵۰۰ میلیون دلار دارو به کشور جلوگیری کنیم.

۷۴۱۰/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =