ایست و بازرسی موقت برای پیشگیری از قاچاق گندم ایجاد شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان بر ایجاد ایست و بازرسی های موقت برای پیشگیری از قاچاق گندم به خارج از کشور تاکید کرد و ادامه داد: ایجاد ایست و بازرسی های موقت در خروجی استان به سمت مناطق مرزی در کاهش قاچاق این محصول موثر است .

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز سه شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان افزود: با تشدید نظارت و بازرسی های بیشتر می توان از قاچاق گندم به خارج از مرزها جلوگیری کرد.

ابراهیم شهریاری دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان هم گفت: گزارشاتی رسیده که یکسری از افراد از کشورهای همسایه اقدام به قاچاق گندم از استان کرمان می کنند که برای مقابله با آن، کارگروه اطلاعات و عملیات در نیروی انتظامی شکل گرفت و با همکاری نهادهای اطلاعاتی و نظامی، رصد اطلاعاتی بسیار خوبی انجام شد.

شهریاری تاکید کرد: تلاش ها و رصد های اطلاعاتی برای شناسایی محل دپوی گندم هایی که برای قاچاق به خارج از کشور ادامه دارد.

تاکید بر نصب کنتورهای حجمی

استاندار کرمان همچنین به موضوع برداشت های غیرمجاز از منابع آبی نیز اشاره و بیان کرد: اضافه برداشت ها تنها مربوط به چاه های غیرمجاز نیست و برخی چاه های مجاز نیز اقدام به اضافه برداشت می کنند که با نصب کنتورهای حجمی می توان این موضوع را مدیریت کرد.

فدائی کشت های جایگزین و گلخانه ای برای استفاده بهینه از منابع آبی موجود را مورد تاکید قرار داد و گفت: تصمیم مهم این است که از ایجاد چاه های غیرمجاز جدید جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در نشست هفته گذشته با وزیر نیرو و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مطرح شد که وزارت نیرو تا دو هفته آینده دستورالعملی برای نصب کنتورهای حجمی ابلاغ می کند و این تصمیم سراسری گام خوبی برای جلوگیری از اضافه برداشت از منابع آبی خواهد بود.

استاندار گفت: طرحی از سوی استان کرمان مطرح شده تا مردم داوطلبانه برای کاهش مصرف آب اقدام کنند و دولت نیز تسهیلات کم بهره برای کشت گلخانه ای به آنها بدهد که این طرح پس از تصویب در کارگروه سازگاری با کم آبی استان در سطح کشور نیز پس از تصویب در مراجع مربوطه، اعتبارات لازم از صندوق توسعه ملی به آن اختصاص خواهد یافت.

وی بیان کرد: در ۳۱ استان ۳۱ نقطه کمتر توسعه یافته انتخاب شده اند که برنامه خاصی برای آنها در راستای اجرای طرح توانمندسازی اجرایی شود.

فدائی ادامه داد: دهستانی به صورت مشترک از سوی اداره کل امور اجتماعی استانداری و معاونت اجتماعی دادگستری کل استان کرمان انتخاب شود و اقدامات لازم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی در آن مردم صورت گیرد.

۷۴۴۰/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =