۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83358811
۰ نفر
 شهروندانی زنجانی در پویش ملی مهر تا مهر شرکت کنند

زنجان - ایرنا - معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پویش ملی با "مهر تا مهر" با هدف جمع آوری کتاب، نوشت افزار و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده کشور در این استان نیز اجرا می‌شود.

فاطمه جمشیدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به بروز سیل بهاری در برخی از استان‌های کشور موجب بروز مسائل معیشتی برای هموطنان شد و بر این مبنا، سازمان جوانان هلال‌احمر فراخوان تشکیل طرح پویش "با مهر تا مهر" نیز با هدف رفع نیازهای فرهنگی خانواده‌های این مناطق در اوقات فراغت تابستان و برای سال تحصیلی جدید را ارائه کرد.

وی اظهار داشت: با شکل‌گیری فرآیند تأمین اقلام اولیه زندگی برای سیل‌زدگان، نیازهای خاص کودکان و نوجوانان هنوز مغفول مانده و با توجه به تعطیلی مدارس و آغاز فراغت تابستان، این نیاز به صورت مضاعف احساس می‌شود.
این مسئول ادامه داد: عموم مردم بهویژه کودکان و نوجوانان برای مشارکت در این طرح فرهنگی می‌توانند، کتاب، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر خریداری شده را در اختیار نیروهای مستقر در کتاب‌فروشی و لوازم التحریر فروشی‌های این استان قرار دهند.
جمشیدی یادآوری کرد: این طرح ۳۰ و ۳۱ خرداد و یکم تیر امسال در کتابفروشی و لوازم التحریرفروشی های استان اجرا می‌شود.
وی تاکید کرد: این مراکز با نصب پوستر برای شهروندان در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خدابنده، خرمدره، طارم و ماهنشان مشخص می‌شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: جوانان داوطلب در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر در کتابفروشی و لوازم التحریر فروشی‌های منتخب برای جمع آوری هدایای فرهنگی حضور دارند.
جمشیدی اظهارداشت: جمع آوری کمک‌های فرهنگی در طرح پویش با مهر تا مهر پس از اول تیر نیز در شعب جمعیت هلال احمر استان زنجان تا مهرماه امسال و بازگشایی مدارس ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: اقلام جمع آوری شده پس از تقسیم بندی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده به این مناطق ازسوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان ارسال خواهد شد.
این پویش با همکاری سازمان جمعیت هلال احمر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجر می‌شود.

۹۶۴۶/ ۸۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =