حمایت از پیام رسان های داخلی محور فعالیت‌های وزارت ارتباطات است

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت از پیام رسان های داخلی را محور فعالیت‌های این وزارتخانه دانست و گفت: تامین محتوای شبکه ملی اطلاعات برعهده وزارتخانه من نیست و تهیه محتوا از وظایف سایر دستگاه‌هاست.

به گزارش خانه ملت، «محمد جواد آذری جهرمی» که در جلسه امروز- سه شنبه- فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از فراکسیون نمایندگان ولایی برای اینکه فرصت را به یک وزیر جوان دادند تا خدمت کند و در رأی اعتماد و کمک‌های بعدی مسیر خدمت را باز کردند تشکر می‌کنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در تعریف شبکه ملی اطلاعات برداشت‌های مختلفی وجود دارد اما مسئولین مربوط در شورای عالی فضای مجازی هرچه تصویب کنند، ملاک برای معرفی شبکه ملی اطلاعات است که مطابق سند مصوب شورای فضای مجازی عمل می‌شود.

وی افزود: شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت فضای مجازی کشور است و وزارتخانه اینجانب فقط مسئولیت تأمین همین زیرساخت را دارد. محتوا به عهده وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست. ما ابتدا سند الزام تأمین زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تهیه و در شورای فضای مجازی به تصویب رسید. اما در لایه محتوا حتی سندی هم نداریم. آنچه که به عهده ما بوده، سند آن تصویب شده و ما مطابق همان سند عمل می‌کنیم.

آذری جهرمی ادامه داد: وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات شرایط فعلی را با شرایط مطلوب سند، تطبیق داده و در جهت آماده سازی شرایط اقدام کرده است، آنچه که بنده و معاونین اینجانب گزارش می‌دهند که چه درصدی از پیشرفت داشته‌ایم براساس این اجراست.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما ادعا می‌کنیم ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم، براساس این اقدامات است و هر مرجع و منبعی می‌خواهد ارزیابی کند در خدمت هستیم. هر آنچه که مرکز ملی فضای مجازی از اجرا را تأیید کند، ما هم موافقیم، در خلأ که کار انجام نشده، روی زمین انجام شده است و اهتمام ویژه بنده و همکارانم حول محور شبکه ملی اطلاعات است.

شبکه ملی اطلاعات فقط زیرساخت نیست بلکه محتوا از وظایف سایر دستگاه هاست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آینده جهان در فضای مجازی است و رهبر انقلاب اسلامی ۱۰ سال قبل به اهمیت آن پی‌برده بودند و تاکید فرمودند و پیش بینی‌های لازم را کردند اما تکلیف ما در این زمینه تأمین زیرساخت هاست نه همه شبکه ملی اطلاعات.

آذری جهرمی یادآور شد: شبکه ملی اطلاعات فقط زیرساخت نیست بلکه محتوا از وظایف سایر دستگاه هاست، محتوا مربوط به حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، آموزشی، تربیتی و غیره است.

وی افزود: راه حل ما برای مدیریت فضای مجازی در آینده شبکه ملی اطلاعات است ولی وزیر ارتباطات فقط مسئول زیرساخت آن است. اگر موضوعات آموزشی، جرایم، حمل و نقل و غیره وارد فضای مجازی شد، وزیر ارتباطات مسئول آن نیست ما فقط امکانات زیرساختی را فراهم می‌کنیم.

وزیر ارتباطات بیان کرد: نکته دوم این است که مسائل مربوط به تلگرام، قبل از صدور حکم قضائی در برخی دستگاه‌ها این بود که پوسته‌های تلگرام را بیاورند و تلگرام را حذف کنند.

تقویت و حمایت از پیام رسانه‌های داخلی محور فعالیت‌های ماست.

آذری جهرمی عنوان کرد: بعد از صدور حکم قضائی قرار بر این شد که پیام رسان‌های داخلی تقویت شوند، بنده همیشه مخالف این بودم که پوسته‌های تلگرام در کنار پیام رسان‌های داخلی باشد ولی بنده مجری مصوبات شورای فضای مجازی هستم. تقویت و حمایت از پیام رسانه‌های داخلی محور فعالیت‌های ماست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =