ابراز امیدواری پوتین به ایجاد سیستم امنیتی برابر برای همه کشورها

اوفا - ایرنا - رییس جمهوری روسیه در پیامی به دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورهای جهان در شهر اوفا در مرکز روسیه ابراز امیدواری کرد: گفت وگوهای مقامات امنیتی جهان به ایجاد سیستم امنیتی غیرقابل تفکیک و برابر و مطمئن برای همه کشورها در سطوح منطقه ای و جهانی کمک کند.

در پیام ولادیمیر پوتین که توسط نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه قرائت شد، خاطرنشان شده است: اجلاس بین المللی نمایندگان عالی دست اندر کار مسائل امنیتی که هر ساله در روسیه برگزار می‌شود بطور کامل کارایی و اهمیت را در مقابله با چالش‌های جهانی اثبات کرد.
به گفته وی، در ۱۰ سال اخیر این همایش که تحت نظارت شورای امنیت روسیه برگزار می‌شود با نشان دادن کارایی خود، شرایط گفت وگو در مسائل مقابله چالش‌های جهانی را فراهم کرده است.

وی افزود: بحث در چنین سطح عالی فرصت خوبی را برای تبادل تجربیات به دست آمده اطلاعات آنالیزی و عملیاتی برای گسترش تماس‌های حرفه‌ای فراهم می‌کند.
رئیس جمهوری روسیه گفت: دستور کار همایش کنونی مانند همیشه فشرده است و در مرکز توجه آن مسائل مهم نیازمند به تصمیمات مشترک و اقدامات گروهی قرار دارد و در وهله اول موضوع مبارزه با تهدیدهای هیبریدی و تروریستی، برطرف کردن پیامدهای مناقشات مسلحانه و فاجعه‌های انسانی و نیز تأمین امنیت اطلاعاتی قرار دارد.

دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورهای جهان در شهر اوفا در مرکز روسیه از امروز به مدت دو روز با حضور دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان روسیه آغاز به کار کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =