ارائه بیش از ۵۸ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی در زندانهای سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت آموزش های مهارتی در زندان های این استان از ابتدای سالجاری تاکنون ارائه شد.

خداداد اولیایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت آموزش‌های مهارتی معادل ۳۴۱ نفر دوره مهارتی از ابتدای سال ۹۸ تاکنون در زندان‌های سیستان و بلوچستان ارائه شده است.
وی گفت: از مجموع ۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت آموزش مهارتی ۵۰ هزار و ۸۵۹ نفر ساعت آن برای آقایان و هفت هزار و ۳۳۷ نفرساعت آن برای خانم‌ها اجراشده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۴۱ نفر دوره آموزشی ارائه شده که از مجموع این دوره‌ها ۲۷۶ نفر دوره مرد و ۶۵ دوره زن بهره مند شده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت اقشار جامعه از مددجویان، بیان کرد: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی است و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به طور صحیح انجام شود.

اولیایی گفت: با سواد آموزی و جلب زندانیان در تحصیلات رسمی و حتی آکادمیک و به خصوص مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد می‌توانیم ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنها، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری کنیم.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =