۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83358768
۰ نفر
استاندار البرز : ۷۰ درصد تولید دارویی کشور در البرز است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به فعالیت تعداد زیادی شرکت داروسازی و ساخت تجهیزات پزشکی در استان البرز گفت : ۷۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور در این استان تولید می شود.

عزیز الله شهبازی روز سه شنبه در آئین گشایش شهرکت صنعتی دارویی برکت استان البرز افزود: امروز با آمدن دکتر نمکی به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، صنعت دارو سازی جان تازه ای گرفته که استان البرز در این بخش مورد توجه ویژه قرار دارد.

استاندار البرز گفت: با توجه به ظرفیت های موجود، البرز طی چند سال آینده می تواند داروهای های مورد نیاز کشور و منطقه را تامین کند.

شهبازی اظهار داشت: دولت و نظام انتظاراتی از استان های کشور دارند که باید این انتظارات و تعهدات را برآورده کنیم و تلاش ما این است که در پیشبرد سیاست های نظام اسلامی و دولت گام های پرسرعت در استان البرز برداریم.

وی ادامه داد: با بهره برداری از صنایع شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز هفت هزار شغل در این شهرک ایجاد خواهد شد که گام موثری در جهت اشتغال و توسعه منطقه به شمار می رود.

شهبازی گفت: استان البرز یکی از استان‌های مولد کشور در صنایع غذایی، دارویی و قطعه سازی است و بیش از ۱۵۰ برند در البرز داریم.

استاندار البرز ادامه داد: در حوزه اجتماعی و عمرانی همه با هم متحد و متفق هستیم تا سرمایه گذاری صورت بگیرد و ظرفیت‌های خوب استان برای عمران و آبادانی منطقه و کشور استفاده شود.

وی بیان داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رده) در امر ساخت و توسعه شهرک صنعتی دارویی برکت دخیل بوده که تلاش می‌شود تا به هدف نهایی برسیم زیرا برکت این شهرک تخصصی در سال‌های آینده شامل تمام کشور و ملت ایران خواهدشد.

شهرک صنعتی دارویی برکت به مساحت ۲۰۰ هکتار امروز فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =