۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83358759
۰ نفر
توقیف ۱۶ تن برنج خارجی فاقد مجوز بهداشتی در رشت

رشت - ایرنا - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: ۱۶ تن برنج خارجی فاقد مجوز بهداشتی واردات در رشت توقیف شد.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان به ایرنا حاکیست، زهرا حصاری افزود: به همت اداره نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو این دانشگاه و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، ١٦ تن برنج خارجی فاقد مجوز توقیف شد.

وی اظهار داشت: در راستای طرح پایش انبارهای نگهداری و پخش مواد غذایی استان، در بازدید مشترک کارشناسان نظارت بر مواد غذایی اداره نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خرداد ماه جاری، ۱۶ تن برنج خارجی به دلیل نداشتن مجوزهای بهداشتی واردات از سازمان غذا و دارو، کشف و توقیف شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: پرونده واحد متخلف برای رسیدگی به مرجع قانونی ذیصلاح ارسال شده است.

آزاده متولیان مدیر واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان نیز بیان داشت: مردم با استفاده از سامانه ۱۹۰ می‌توانند اطلاعات دارویی خود را کامل کنند.

وی اظهار داشت: مردم می‌توانند از طریق شماره گیری رایگان و بدون هزینه ١٩٠، خدمات دارویی از جمله مشاوره دارویی در زمینه عوارض داروها، نحوه صحیح مصرف داروها، تداخلات دارو با دارو، غذا و دارو را توسط کارشناسان واحد دریافت کنند.

۷۲۸۶/‏۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =