۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 1675
کد خبر: 83358732
۰ نفر
مسائل اقتصادی لوکیش‌ها را آپارتمانی کرده است

تهران - ایرنا - کارگردان سریال «خانواده دکتر ماهان»، گفت: با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها بعید می‌دانم امسال به نسبت سال گذشته و با هزینه‌ای که برای ساخت این سریال شد، بتوان سریال مناسب تولید کرد چراکه فضاهای سریال‌ها بیشتر به سمت آپارتمان‌ها سوق داده است.

«علی‌محمد قاسمی» روز پنج شنبه درباره مجموعه تلویزیونی «خانواده دکتر ماهان» که این روزها از شبکه ۲ سیما در حال پخش است به ایرنا، گفت: شخصیت دکتر ماهان با بازی امین زندگانی یک پروژه تحقیقاتی را انجام می‌دهد در منطقه‌ای که کمتر موقعیت بومی آن به هم ریخته است. دکتر ماهان تلاش می‌کند بر اساس امکانات و قابلیت های محیطی با آگاهی دادن به مردم و برخورد اصولی با داشته‌های دهکده‌ای جنگلی شرایطی را مهیا کند که افراد بتوانند در برخورد با طبیعت عملکرد بهتر و آگاهانه‌تری داشته باشند. عملکردی که بتوان علاوه بر حفظ طبیعت و با کمترین آسیب به آن، منبع مالی و اقتصادی برای مردم فراهم کرد.
وی درباره لوکیشن این سریال نیز، اظهار داشت: با توجه به موضوع این مجموعه، فضا و لوکیشنی انتخاب شد که جذابیت و ویژگی‌های خاص بصری با فرهنگ بومی بکر داشته باشد.

این کارگردان ادامه داد: به دلیل کارهایی که قبلاً در آن منطقه انجام داده بودم و با توجه به شناختی که داشتم، به‌رغم مشکلاتی مانند اسکان گروه تصمیم گرفتیم در چند روستای نزدیک سد لفور تصویربرداری این سریال انجام شود.

قاسمی افزود: برایمان مهم بود که به لحاظ بصری تفاوت فاحش با زندگی شهری در تهران داشته باشیم و بتوانیم محیطی را به مخاطب معرفی کنیم که سال‌ها تخریب شده است. می خواستیم با تصاویر بصری خاص و متفاوت با فضاهای شهری فرصت دیداری تازه ای برای مخاطب ارائه دهیم.

این کارگردان تلویزیونی درباره لوکیشن‌های سریال‌سازی، گفت: مهمترین دلیلی که فیلم‌سازان به سمت فضاهای بسته و استودیویی روی می‌آورند، مسائل اقتصادی است. به هر حال در یک محیط بسته کار با سرعت بیشتری پیش می‌رود. نورپردازی به شکل عمومی و ثابت هم هزینه‌ها را پایین آورده و هم موجب بالا رفتن سرعت کار می‌شود.

با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها بعید می‌دانم امسال به نسبت سال گذشته و با هزینه‌ای که برای ساخت سریال خانواده دکتر ماهان شد بتوان سریالی با این تنوع فضایی تولید کرد. به هر حال فاکتور هزینه و اقتصاد تأثیر مهمی برتولید دارد، در واقع پیدا کردن لوکیشن هایی با فضای بصری ویژه پرزحمت و پردردسر است.

قاسمی خاطرنشان کرد: اساساً کار در طبیعت و محیط خارجی مسائل و مشکلات خودش را دارد و تهیه کنندگان به دلایل گوناگون رغبت کمتری برای تولید آن دارند و تلاش می‌کنند که با دو یا سه دوربین در کمترین زمان ممکن پروسه تولید را پیش ببرند.

امین زندگانی، لاله اسکندری، شیوا ابراهیمی، ارسطو خوش رزم، بهرام شاه محمدلو، حدیث فولادوند، امیرحسین صدیق، سعید امیرسلیمانی، رؤیا افشار، شهروز ابراهیمی از جمله بازیگرانی هستند که در سریال دکتر ماهان به کارگردانی قاسمی و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم ایفای نقش می‌کنند.

این سریال، داستانی در ستایش زندگی و خوشبختی خانوادگی است و مخاطبش را به ساده زیستی داوطلبانه دعوت می‌کند. این مجموعه روایتگر نگاهی تازه برای تشویق جسارت تغییر و شکستن عادت‌هایی است که انسان امروز را تنهاتر از همیشه و خسته کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =