۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83358712
۰ نفر
کمک ۷۰۰ میلیون ریالی خیرین مانه و سملقان به بخش سلامت

بجنورد- ایرنا- فرماندار مانه و سملقان گفت: خیرین سلامت مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال به بخش بهداشت و درمان این شهرستان که در مسیر اصلی استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است، روز سه شنبه کمک کردند.

به گزارش ایرنا محمودرضا معموری در همایش خیرین سلامت اظهار داشت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهر آشخانه با توجه به مراجعه کنندگان زیاد از مردم و مسافران پاسخگو نیست.

وی با اشاره به نبود زیرساخت‌ها و امکانات و نبود درمانگاه تخصصی در این بیمارستان را از ابتدای تاسیس افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شده است درمانگاه تخصصی در این بیمارستان در فازهای مختلف اجرا شود.

فرماندار مانه و سملقان با تاکید به اینکه نگاه ما در بخش اعتبارات به بهداشت و درمان تاکنون به صورت ویژه بوده است افزود: با فرهنگ سازی باید نگاه خیرین و واقفین را به سمت و سوی وقف برای درمان دارو و بیماران صعب العلاج سوق دهیم.

رئیس بیمارستان پورسینای شهر آشخانه نیز گفت: تاکنون در این شهرستان مجمع خیرین سلامت را نداشتیم و امیدوار هستیم با ایجاد این تشکل مردم نهاد بتوانیم در بخش بهداشت و درمان قدم‌های خوبی برداریم.

دکتر حسن برآبادی افزود: هدف از برگزاری این همایش جمع آوری و مشارکت‌های مردمی در جهت توسعه بخش بهداشت و درمان است.

به گزارش ایرنا ۱۵۰ نفر از خیرین در این همایش شرکت داشتند.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان با ۶ هزار کیلومترمربع به عنوان پر وسعت ترین شهرستان استان خراسان شمالی محسوب می‌شود و ۷۰ درصد جمعیت آن را روستاییان و عشایر تشکیل می دهد.

این شهرستان دارای یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی، ۱۶ مرکز جامعه سلامت و ۵۴ خانه بهداشت است.

۷۱۸۳/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =