۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83358711
۰ نفر
برترین های تکواندو شاهرود تجلیل شدند

شاهرود- ایرنا- برترین های تکواندو مجتمع صالحین سپاه ناحیه شاهرود روز سه شنبه با برگزاری آیینی در این مجتمع تجلیل شدند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود در این آئین گفت: خانواده هایی که فرزندان خود را به امر ورزش تشویق کرده و حمایت می کنند کمتر دچار آسیب ها و چالش های اجتماعی می شوند.

مجید محمدی ادامه داد: ورزشکاران همراه با آموزش فنون و مهارت های ورزشی باید اخلاق را نیز پرورش دهند.

وی تاکید کرد: خانواده هایی که به ورزش اعتماد کرده اند از سایر مردم یک گام در کاهش آسیب های اجتماعی جلوتر هستند و پرورش روح و جسم در کنار یکدیگر بلوغ فکری و جسمی را به همراه دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شاهرود نگاه توسعه ای در ورزش به ابعاد وجودی انسان کامل را باعث توسعه همه جانبه کمالات انسانی برشمرد و افزود: قهرمان ورزشی که در همه زمینه ها رشد یافته باشد کمتر دچار بحران خواهد شد.

محمدی مربیانی را که در این راستا تلاش می کنند الگوی مناسب برای جوانان و نوجوان برشمرد.

وی با تقدیر از سپاه ناحیه شاهرود که بستر مناسب ورزشی را در شهرک کم برخوردار شهید همت در حوزه ورزش ایجاد کرده است، تاکید کرد: این امر در تمرکز زدایی فعالیت های ورزشی در مرکز شهر و توسعه آن در شهرک های اقماری شاهرود موثر است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شاهرود نیز در این آئین گفت: همراهی خانواده ها در تکمیل روند قهرمانی ورزشکاران حرفه ای در کنار تیم فنی و روانشناسی مناسب تاثیر شگرفی دارد.

اکبر ابراهیمی افزود: ورزش تکواندو به دلیل نظم و انضباط آن در زندگی فردی و اجتماعی انسان تاثیر مستقیم دارد.

وی ابراز داشت: ترکیب علم مربیگری با اخلاق، روانشناسی، داوری و استفاده ازتجهیزات نوین آموزشی و فنی، پیشرفت و توسعه ورزشی تکواندو کاران را به دنبال دارد.

در این آیین که در آکادمی قهرمانی تکواندو مولانا برگزار شد از تکواندو کارانی که در نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی شرکت کرده بودند نیز با اهدای لوح و کتاب تقدیر شد.

برپایی چند مسابقه نمادین در رده سنی شکوفه ها (زیر ۹ سال) بر هیجان خانواده ها و حاضران در مراسم افزود.

به گزارش ایرنا، در شرق استان سمنان حدود ۵۰۰ تکواندوکار و حدود ۳۰ مربی و داور این رشته ورزشی فعالیت می کنند.
۷۴۰۸ / ‏۷۳۵۸/۶۱۶۷۸