۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83358709
۰ نفر
برخورد حکیمانه با مردم اولویت نیروی انتظامی است

مراغه - ایرنا - مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مراغه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم بهره گیری از فرهنگ اسلامی در امر به معروف و نهی از منکر گفت: برخورد حکیمانه با مردم اولویت فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین دانش روز سه شنبه در آئین بزرگداشت روز عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی افزود: ارتقای بصیرت دینی و اخلاقی ضرورتی است که در نیروهای مسلح بر اساس تأکیدات رهبری مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: افزایش سطح معرفتی و سیاسی از رویکردهایی است که در عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی در قالب برنامه‌های فرهنگی و قرآنی مورد اهتمام قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه‌های قرآنی، فرهنگی و دینی از جمله محافل انس با قرآن و نشست‌های بصیرتی در بین خانواده‌ها و کارکنان پلیس، در راستای معنویت افزایی در طول سال انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی مراغه نیز در این آئین گفت: عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح از انقلاب اسلامی، همواره پناهگاه مردم و تقویت بخش نظام اسلامی بوده است.

سرهنگ رضا اصلانی فر افزود: تربیت نیروهای مسلح متعهد، بصیر و توانمند و مسلط به مسائل سیاسی و اجتماعی از نتایج و پیامدهای وجود عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه نیز گفت: رفتار و منش پلیس با مردم باید طوری باشد که همه به نظام امیدوار باشند.

حجت الاسلام امیری افزود: بهره گیری از آموزه‌های دینی در پلیس و نیروهای مسلح زمینه ساز ترویج و نهادینه شدن اخلاق اسلامی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در این برنامه از برگزیدگان مسابقات قرآنی و حافظان قرآنی نیروی انتظامی مراغه تجلیل شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷