۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 83358694
۰ نفر
 ۶۰ درصد واجدان شرایط بافقی در طرح کنترل فشار خون شرکت کردند

یزد- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق گفت: از ابتدای اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تاکنون بیش از ۶۰ درصد افراد واجد شرایط این شهرستان در طرح شرکت کردند.

مسعود دانشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۳ هزار نفر واجد شرایط اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در شهرستان بافق هستند که حدود ۱۴ هزار نفر در این طرح شرکت کردند.

وی افزود: تمامی افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار، مبتلایان به نارسایی کلیوی زیر پوشش طرح ملی کنترل فشارخون قرار دارند.

این مسئول بیان کرد: افرادی که از فشار خون بالایی برخوردار هستند ضمن ارجاع به پزشک، آموزش‌های تغذیه سالم و توصیه‌های لازم نیز به آنها ارائه می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق توصیه کرد: تمام افراد واجد شرایط در فرصت باقی مانده به مراکز و پایگاه‌های ثابت و سیار طرح یاد شده مراجعه کنند و از میزان فشار خون خود مطلع شوند.

به گفته دانشی، ۳۰ درصد از افراد جامعه در گروه سنی هدف دچار فشار خون بالا هستند که ۵۰ درصد از آنها از بیماری خود خبر ندارند.

وی خاطر نشان کرد: بعد از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و شناسایی جامعه هدف گام دوم یعنی مراقبت، پیگیری و پیشگیری برای کاهش عوامل خطر از جمله مصرف زیاد نمک آغاز می‌شود.

دانشی ابراز امیدواری کرد: با اجرای گام دوم طرح بسیج ملی فشار خون اقدام مؤثری در زمینه کاهش عوامل خطر و در نتیجه کاهش مرگ و میر برداشته شود.

طرح ملی کنترل فشار خون همزمان با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت در بافق آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ۹۸ ادامه دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =