۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبر: 83358693
۰ نفر
ترامپ کمک به سه کشور آمریکای مرکزی را قطع کرد

تهران-ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا کمک صدها میلیون دلاری به سه کشور آمریکای مرکزی را به بهانه مسائل مهاجرتی قطع کرد.

به گزارش روز دوشنبه شبکه خبری «سی ان بی سی»، این تصمیم به دنبال انتقاد دولت ترامپ از سه کشور السالوادور، گواتمالا و هندوراس به دلیل هجوم پناهجویان در مرکز آمریکا با مکزیک اتخاذ شده است.

سی ان بی سی پیش بینی کرده که این تصمیم ترامپ احتمالاً با مخالفت شدید در کنگره آمریکا مواجه خواهد شد.

براساس این گزارش، قانونگذاران آمریکایی، از جمله هم حزبی های ترامپ در حزب جمهوریخواه، نگران تصمیمات مکرر رئیس جمهور بدون توجه به طرح های بودجه مصوب کنگره هستند؛ طرح هایی که برخی از آنها با امضای خود او به قانون تبدیل شده است.

اعضای مخالف این تصمیم ترامپ در کنگره گفته اند قطع کمک به کشورهایی که با فقر و جنایت دست و پنجه نرم می کنند، بی رحمانه است و این اقدام نتیجه عکس خواهد داشت زیرا نه تنها تاثیری در کاهش هجوم پناهجویان نخواهد داشت، بلکه احتمالاً آن را افزایش خواهد داد.

مشاوران کنگره گفته اند که دولت به آنها گفته است که ۳۷۰ میلیون دلار از کمکی را که قانونگذاران در سال مالی ۲۰۱۸ میلادی به آمریکای مرکزی اختصاص داده بودند، صرف طرح های جدید می کند و کمک مازاد ۱۸۰ میلیون دلاری مصوب سال مالی ۲۰۱۷ را به تعلیق در می آورد.
دولت آمریکا مارس گذشته نیز به دنبال ابراز نارضایتی ترامپ از سیاست های مهاجرتی این سه کشور آمریکایی مرکزی وعده داده بود کمک به آنها را کاهش خواهد داد.

تصمیم ترامپ برای قطع کمک به این سه کشور تنها دو هفته بعد از توافق آمریکا با مکزیک برای کاهش هجوم پناهجویانی از کشورهای آمریکایی مرکزی انجام می گیرد که تلاش می کنند از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =