عضو شورای تهران: گاهی از دیگر نهادها برای توقف اجرای مصوبات نامه می‌آید

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر باید بر تصمیمات خود مُصر باشند گفت: گاهی مکاتباتی انجام می شود و از نهادها نامه می آید که اجرای یک مصوبه متوقف شود .

به گزارش ایرنا بهاره آروین روز سه شنبه در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای شهر و در جریان بررسی کلیات لایحه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی بلوک‌های مختلف در تهران، از اعضای شورای شهر خواست به این لایحه رأی ندهند.

وی با بیان اینکه این تصمیم گیری مهمی است گفت: به دلیل جایگاه و رویکردی که از شورای پنجم در افکار عمومی اعلام می‌کند، هر یک از دوستان باید با دقت نظر به کلیات این لایحه رأی دهند.

آروین با بیان اینکه به سه دلیل شورا باید با کلیات این لایحه مخالفت کند، اظهار داشت: دلیل اول این است که چطور می‌توانیم بعد از ۱۵ بهمن ماه عوارض را تغییر دهیم.
وی تأکید کرد: این موضوع تضییع کننده حقوق مردم است. آروین اجرایی شدن این لایحه را خلاف منطق سیاست گذاری دانست و عنوان کرد: اگر اعضای شورای شهر در تصمیم خود مُصر نباشند، مکاتباتی انجام می‌شود که چند وجه دارد.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: گاهی از نهادها نامه می‌آید که یک مصوبه متوقف شود.
وی با بیان اینکه ممکن است مصوبه‌ای ۱۲ تا ۱۳ هزار نفر را درگیر کند، اظهار داشت: چطور این گروه کوچک می‌توانند لابی انجام دهند که مصوبه عوارض شورا را به این مرحله برساند که تجدید نظر در آن انجام شود.
وی ادامه داد: اساساً لایحه‌ای که ارائه شده میانگین عوارضی که مصوب شده را کاهش می‌دهد.
عضو شورای تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر به این لایحه رأی ندهند، گفت: نباید به لایحه‌ای که می‌آید و تحت تأثیر منافع گروه‌های ذی‌نفع می‌خواهد عوارض را کم کند، رأی داد.
وی گفت: شورای پنجم را کوتاه آمده در برابر منافع گروه‌های خاص نشان ندهیم.
تهران/۷۲۴۴//‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =