استاندارالبرز: برای صرفه جویی در مصرف آب برنامه ریزی مدون صورت گیرد

کرج – ایرنا – استاندارالبرز با تاکید بر اهمیت موضوع منابع آبی و توجه هرچه بیشتر به این بخش گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب برنامه ریزی مدون صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آبی البرز افزود: انتظار می رود با همراهی ائمه جمعه و رسانه های جمعی بتوانیم گام های مهمی در صرفه جویی در مصرف آب برداریم.

وی ادامه داد: لایروبی رودخانه ها و اجرای طرح های جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه ها نیز دراین زمینه ضروری است و تمام دستگاه های اجرایی با تعامل هرچه بیشتر و با توجه به محدودیت زمانی باید دراین زمینه تلاش های وافری داشته باشند.

وی اضافه کرد: دولت و شخص رئیس جمهوری موضوع منابع آبی را مورد تاکید قرار داده اند و حمایت و همراهی لازم را دراین بخش دارند و باید با استفاده متعادل از منابع آبی مانع از هدر رفت آنها شد.

شهبازی گفت: مدیرآب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان البرز باید با برنامه ریزی هرچه بیشتر سیاستگذاری های موثری را در حوزه مصرف منابع آبی داشته باشند.

استاندارالبرز یاد آورشد: البرز معین استان تهران است و باید برنامه ریزی ها درآن به گونه ای صورت گیرد اگر استان های دیگر دچار مشکل شدند بتوان کمک رسانی لازم را به آنها داشت.

وی ادامه داد: با توجه به بارندگی های خوبی که در البرز داشتیم می توان با طرح های آبخیزداری و آبخوان داری اقدامات موثری را دراین زمینه در پیش گرفت.

استاندار البرز بر هوشمند سازی شبکه های آبیاری تاکید کرد و افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که از هدر رفت منابع آبی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: دراین زمینه استفاده هرچه بیشتر تشکل های غیر دولتی آب بران نیز با هدف فرهنگسازی بهینه سازی مصرف آب ضروری است.

استاندارالبرز با اشاره به وجود بیش از ۱۱ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که این نوع مشکلات در حوزه منابع آبی کاهش یابد.

۸۰۲۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =