۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83358656
۰ نفر
۵۴ واحد صنعتی راکد در آذربایجان غربی احیا می شود

ارومیه- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: با هدف فعال سازی واحدهای راکد این استان طی امسال احیا ۵۴ واحد در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.

محمد دهقان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۸۷ واحد صنعتی و معدنی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال فراگیر در آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت.

وی ادامه داد: در راستای عمل به شعار سال بازسازی و فعال سازی ۵۵ واحد نیمه فعال نیز از دیگر برنامه‌های این اداره کل است تا این واحدها با حداکثر ظرفیت به تولید خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۳۱۷ واحد دارای پروانه بهره برداری در آذربایجان غربی وجود دارد که یکهزار و ۴۱۵ واحد از این تعداد فعال و نیمه فعال است.

وی اظهار داشت: از کل واحدهای تولیدی صنعتی آذربایجان غربی ۹۰۲ واحد راکد بود که با تلاش‌های انجام شده ۱۸۷ واحد صنعتی و معدنی راکد به چرخه تولید باز گشت.

دهقان با اشاره به مشکلات موجود در واحدهای صنعتی و معدنی استان گفت: عمده مشکلات واحدهای تولید صنعتی و معدنی کمبود سرمایه در گردش این واحدها و بدهی‌های معوق بانکی است.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها