۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83358647
۱ نفر
سالانه ۲۸ هزار تُن شیر خام در نقده تولید می‌شود

ارومیه- ایرنا- کارشناس تولیدات امور دامی جهاد کشاورزی نقده گفت: سالانه ۲۸ هزار تن شیر خام دامی در نقده تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

توحید اسماعیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان شیر توسط ۱۶ هزار راس دام سنگین و ۸۰ هزار راس دام سبک تولید می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون حدود هفت هزار تن شیر در سطح شهرستان نقده، بخش محمدیار و روستاهای تابعه تولید و در بازار مصرف به فروش رفته است.

وی اظهار داشت: سه شرکت تعاونی و یک کارخانه تولید محصولات لبنی، مسوولیت خرید این مقدار شیر را از دامداران بر عهده دارند که با قیمت مصوب ۲۴ هزار ریال از دامدار خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی ها امسال ۲۰ درصد تولید شیر نقده کاهش می یابد و اصلی ترین دلیل این کاهش، قاچاق دام به کشورهای همسایه است.

اسماعیلی با اشاره به لزوم برخورد با متخلفان گفت: در راستای برخورد با قاچاق احشام ماموران نیروی انتظامی با متخلفان به صورت جدی برخورد می کنند تا از قاچاق دام جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا طبق آمار سال جاری به دلیل قاچاق دام سبک و سنگین در شهرستان نقده ٣٧ هزار راس دام سبک و چهار هزار راس دام سنگین قاچاق شده است که موارد قاچاق مورد شناسایی و پرونده متخلفان به مراجع قضایی ارسال شد.

در این راستا اداره نیروی انتظامی، اداره دامپزشکی با همکاری سازمان جهاد و کشاورزی شهرستان نقده موارد تخلف را شناسایی و آمار قاچاق دام را در این شهرستان به صورت قابل توجهی کاهش دادند.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =