۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83358641
۰ نفر
حدود  ۳۰ درصد ساخت و سازهای گیلان غیرمجاز است

 رشت - ایرنا - معاون مسکن و بازآفرینی شهری  اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه آمار دقیقی برای ساخت و سازهای غیر مجاز در استان وجود ندارد، گفت: طبق آخرین بررسی ها به نظر می رسد ۳۰ درصد ساخت و سازها در گیلان از نظر تعداد غیرمجاز است.

رضا علی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت و سازهای های غیرمجاز و زمین و خانه های نسقی در شهرستان رشت بیش از دیگر شهرستان های استان است.

وی با اشاره به خطرات ساخت و سازهای غیر مجاز در استان تصریح کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز علاوه بر اینکه خطر زیادی برای شهروندان در مواجهه با حوادث طبیعی از جمله زلزله دارد؛ موجب آسیب های زیادی به محلات و بافت های شهری می شود.

وی اضافه کرد: باید تدابیر اندیشده شود تا از هرگونه افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به شدت کاسته شود.

علی نیا سکونت بخش قابل توجهی از مردم در حاشیه شهرها، تنگ شدن معابر، افزایش ترافیک انسانی و خودرویی، سیمای نازیبای شهرها و احداث سازه هایی با نظارت ضعیف و غیرایمن را از چالش های ساخت و ساز غیرمجاز عنوان و خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از توسعه این چالش ها باید اقدامات جدی در استان انجام شود.

گیلان با مساحت بیش از ۱۴ هزار کیلومتر مربع دارای ۱۶ شهرستان است. شهرستان رشت با شش بخش، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰ درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

۷۲۹۶ / ‏‬ ۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =