۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر 83358639
۰ نفر
پوشش دیجیتال تلویزیون در استان اردبیل به ۹۶.۵ درصد رسید

اردبیل _ ایرنا _ معاون فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: با نصب و راه اندازی فرستنده های مختلف پوشش برنامه های دیجیتال رادیو و تلویزیون در این استان در پایان سال ۹۷ به ۹۶.۵ درصد رسیده است.

به گزارش ایرنا، حجت الله مصطفایی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: با نزدیک شدن به پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیون در استان هم اکنون برای توسعه و راه اندازی سیستم و شبکه اچ دی تلاش می‌شود.

او با بیان اینکه بلحاظ کوهستانی بودن، موقعیت جغرافیایی خاص و پراکندگی جمعیت بیشترین تعداد ایستگاههای کم قدرت روستایی برای تقویت شبکه‌های دیجیتال، در این شهرستان نصب و راه اندازی شده اظهار داشت: پوشش شبکه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیون در این منطقه ۹۵ درصد است که در صورت تأمین ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار سطح آن به ۱۰۰ درصد در آینده خواهد رسید.

او همچنین اظهار داشت: در مناطق شمالی استان با نصب یک ایستگاه چند روستا با چند هزار نفر جمعیت زیر پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار می‌گیرند ولی در شهرستان خلخال یک ایستگاه تنها یک روستا را با کمتر از ۱۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش قرار می‌دهد.

او با اشاره به سختی کار دسترسی به فرستنده مالان کوه خلخال در فصول سرد سال و بارش‌های سنگین برف از اجرای طرح بهسازی و مرمت راه دسترسی به این فرستنده در سال جاری خبر داد و خواستار همکاری فرمانداری خلخال و نیز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در این زمینه شد.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال نیز در این نشست با اشاره به اهمیت استفاده از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال در مناطق روستایی برای پیشگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه و مقابله با جنگ نرم رسانه‌های دشمن از همکاری برای تأمین بخشی از اعتبارات راه اندازی ایستگاههای جدید و تجهیز ایستگاههای قبلی به امکانات جدید اعلام آمادگی کرد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =