ویروس‌کشی دوره‌ای برای برخی تلویزیون‌ها ضروری است

تهران- ایرنا - شرکت سامسونگ یک ویدیوی ۱۹ ثانیه‌ای را در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرد که نحوه فعال کردن اسکن ضدویروس تلویزیون‌های این شرکت را نشان می‌دهد. بر اساس این ویدیو لازم است کاربران هر چند هفته یک بار با استفاده از این دستورالعمل، تلویزیون خود را برای ویروس‌یابی اسکن کنند.

به گزارش پایگاه خبری بی بی سی، به گفته سامسونگ هدف از انتشار این ویدیو تنها آموزش کاربران بوده و این اقدام در واکنش به یک تهدید امنیتی صورت نگرفته است. ویدئوی مذکور پیش از حذف شدن، ۲۰۰ هزار بازدید داشت.
تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با سیستم عامل Tizen عرضه می‌شوند و معمولاً نرم‌افزار ضدویروس McAfee روی آن‌ها نصب شده است.
به گفته متخصصان امنیتی با توجه به این تدابیر سامسونگ، انتشار ویدئوی مذکور بیهوده بوده و تنها وقت کاربران را تلف می‌کند. تعداد بدافزارهایی که ممکن است به تلویزیون‌های هوشمند حمله کنند، اندک است و به عنوان یک راهکار جایگزین برای اسکن دوره‌ای تلویزیون‌ها، سامسونگ می‌تواند سیستم عامل خود را به‌روز رسانی کند.
سامسونگ پیش از این نیز در سال ۲۰۱۵ میلادی به کاربران هشدار داد اطلاعات شخصی خود را در برابر نمایشگرهای هوشمند این شرکت افشا نکنند، زیرا ممکن است این نمایشگرها اطلاعات را برای اشخاص ثالث ارسال کنند. این هشدار سامسونگ موجب تعجب کاربران شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =