۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83358625
۰ نفر
۱۰ هزار متر گلخانه کوچک در روستاهای سبزوار ایجاد شد

سبزوار- ایرنا- فرماندار سبزوار گفت: ظرف یک سال اخیر ۱۰ هزار متر گلخانه های کوچک هریک با مساحت کمتر از ۳۰۰ متر در مناطق روستایی این شهرستان ایجاد شده است.

احمد برادران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان جهاد کشاورزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار در مناطق روستایی با صدور پروانه رایگان و ارائه تسهیلات قرض الحسنه از طرح های گلخانه ای حمایت می کند.
وی گفت: عمده محصولات تولیدی در واحدهای گلخانه ای روستایی شهرستان سبزوار شامل گوجه فرنگی، خیار، فلفل دلمه، آلوئه ورا، سبزیجات و نشای محصولات است.
فرماندار سبزوار افزود: سطح زیر گشت گلخانه ای در این شهرستان از ۲۰ هزار متر مربع سال ۱۳۹۲ هم اینک به ۱۱۰ هزار متر مربع افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی، ترویج کشت گلخانه ای از برنامه های جهاد کشاورزی سبزوار است که زمینه مدیریت مصرف آب و افزایش تولید را فراهم می کند.
برادران گفت: با هدف توسعه و توانمندی مناطق روستایی نیز کارگروههای توسعه با عضویت اعضای شورا، دهیار و معتمدان محلی در هر روستا تشکیل می شود.
سبزوار ۳۵ هزار هکتار کشتزار، ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی و حدود ۲۰ هزار بهره بردار کشاورزی دارد. مرکز این شهرستان در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۸۱۴۵/۷۴۹۵/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =