شهردار تهران:‌ بیشترین بودجه را به توسعه فضای فرهنگی اختصاص داده ایم

تهران- ایرنا- شهردار تهران در واکنش به اخبار مربوط به احتمال استعفای رییس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری پایتخت به دلیل کمبود بودجه گفت: نمی توان بودجه جایی را به جای دیگری اختصاص داد ضمن اینکه بیشترین سهم سرمایه گذاری شهرداری مربوط به توسعه فضای فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا پیروز حناچی روز سه شنبه در حاشیه آیین بهره برداری و رونمایی از ناوگان جدید اتوبوس ها و مینی بوس های درون شهری در جمع خبرنگاران افزود: استعفا روش پسندیده ای برای مدیریت نیست.

وی در واکنش به اینکه رییس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران اعلام کرده در صورت افزایش نیافتن بودجه این سازمان استعفا خواهد داد تصریح کرد: استعفا راهش نیست.

برخی رسانه ها اعلام کرده اند که سعید اوحدی در نامه ای شرط ادامه حضور خود را تامین بودجه درخواستی اعلام کرده است.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز امروز در حاشیه جلسه این شورا در جمع خبرنگاران درباره این موضوع اینچنین واکشن نشان داد: اگر قرار بود برای مشکلات بودجه ای کنار بکشیم، همه مقامات جمهوری اسلامی باید استعفا می دادند.

وی اظهارداشت: اگر قرار بود برای مشکلات بودجه ای استعفا بدهیم همه مقامات جمهوری اسلامی باید استعفا می دادند.

رسوخ ۲۴۰ نفر در دفتر شهردار

شهردار تهران همچنین در واکنش به تعدیل ۶۰ نفر در دفتر شهردار اظهارداشت: چابک بودن سیستم اداری را سرلوحه کار قرار داریم و قبول ندارم که ۲۴۰ نیرو در دفتر شهردار رسوخ کنند؛ بنابراین بهره وری را از دفتر خود شروع کردم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا شهرداران مناطق پس از جا به جایی به عنوان اعضای هیأت مدیره سازمان ها و شرکت ها منصوب می شوند گفت: «وَتِلکَ الأَیّامُ نُداوِلُها بَینَ النّاسِ».

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیین بهره برداری از ناوگان جدید اتوبوس و مینی بوس های درون شهری اظهارداشت: ۵۰۰ دستگاه مینی بوس تولید داخل به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه خواهد شد که از این تعداد ۱۱۷ مینی بوس امروز وارد ناوگان شد.

وی ادامه داد: همچنین ۵۰۰ اتوبوس بازسازی خواهند شد که ۱۰۰ مورد از امروز به شبکه می پیوندد.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری پیش از این در زمینه توسعه ناوگان اتوبوسرانی به صورت جدی پیگیری نمی کرده خاطرنشان کرد: با کمک وزارت اقتصاد میزان بدهی های دولت در این بخش حسابرسی و مشخص شده که در حال تهاتر است.

به گفته وی بخش عمده ای از تأمین منابع ارزی بدون کمک دولت ممکن نیست.

حناچی همچنین با اشاره به خرید ۱۳ اتوبوس ۲ کابین خاطرنشان کرد: بخشی از این اتوبوس ها همانطور که با برچسب مشخص شده از محل عوارض طرح ترافیک خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا اعتبار تامین ۱۳ اتوبوس بیش از ۴۰ میلیارد تومان از محل عوارض طرح ترافیک اعلام شده است

تهرام/‏۹۳۵۳/‏‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =