۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83358612
۰ نفر
شش هزار متر باغ بام در مشهد اجرا شد

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تاکنون شش هزار متر "باغ بام" در سطح این کلانشهر اجرا شده است.

محمد حاجیان شهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سطح باغ بام فعلاً در سه منطقه ثامن، یک و ۱۱ شهرداری مشهد اجرا شده لذا هنوز سایر مناطق شهری دارای باغ بام نیستند.

وی ادامه داد: در مصوبه یک ماه پیش شورای اسلامی شهر مشهد اجرای باغ بام برای همه ساختمان های دولتی تازه ساز اجباری شده و بر این اساس صدور پروانه ساخت ساختمانهای دولتی صرفاً با ارائه نقشه باغ بام امکانپذیر می باشد و آیین نامه اجرایی مصوبه شورا نیز هم اکنون در حال تهیه و تنظیم است.

عضو شورای شهر مشهد گفت: اجرای باغ بام مورد تشویق و حمایت شهرداری است بطور که بر اساس مصوبه شورای شهر به ازای هر متر مربع اجرای باغ بام پنج میلیون ریال کمک بلاعوض و تشویقی به شهروندان پرداخت می شود.

وی به اجرای پروژه های باغ بام در مشهد از سال ۱۳۹۰ اشاره و بیان کرد: برخی مشکلات اجرایی در آیین نامه قبلی باعث شد بود روند اجرای این پروژه ها در برخی مناطق کند و یا متوقف شود لذا در آئین نامه جدید این موارد برطرف می شوند.

حاجیان شهری همچنین به برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد اشاره و بیان کرد: استقبال شهروندان از این نمایشگاه همانند سالهای پیش بی نظیر می باشد. نکته مهم در برگزاری این نمایشگاه ها تقویت نگاه مردمی به چنین موضوعاتی است.

سرانه فضای سبز کلانشهر مشهد ۳.۵ میلیون نفری مشهد ۱۶.۶ متر مربع است. همچنین می بایست تا سال ۱۴۰۴ کمربند سبز مشهد با دو میلیون اصله درخت در مساحت ۱۳ هزار هکتار دور تا دور این کلانشهر را فرا گیرد.

۷۴۹۶/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =