۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83358585
۰ نفر
هرگونه حیوان آزاری در مهاباد پیگیری قانونی دارد

مهاباد- ایرنا- دادستان مهاباد گفت: کسانی که در سطح این شهرستان مرتکب حیوان آزاری شوند طبق قانون مجازات می شوند.

اصلان حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال اخبار و اطلاعات واصله، عده‌ای در اطراف و داخل شهر با برگزاری مسابقه، شرط بندی، کشیدن حیوانات بر روی زمین با بستن به وسایل نقلیه و موتورسیکلت و یا زیر گرفتن عمدی حیوانات در ملاعام مرتکب این عمل ناپسند می‌شوند که در صورت مشاهده مراتب در دستور کار ویژه دستگاه قضائی قرار گرفته و با توجه به اینکه در قانون به عنوان یک جرم محسوب می‌شود با مرتکبان آن برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۹ بند ۱۶ (ماده ۶۶ قانون آئین دادرسی کیفری)، اساسنامه انجمن حمایت از حیوانات مصوب وزارت کشور، برابر مقررات کشتن، تلف و ناقص کردن حیوانات جرم محسوب می‌شود و پای کسانی که حیوان آزاری می‌کنند، به دادگاه کشیده می‌شود.

حیدری اضافه کرد: در همین راستا طی یک نامه به فرماندهان انتظامی و کلانتری‌های سه گانه سطح شهرستان ابلاغ شده است در صورت مشاهده این گونه حرکات، مداخله کرده و افراد خاطی را شناسایی و دستگیر کنند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

دادستان مهاباد بیان کرد: خداوند متعال حق حیات را به تمامی موجودات ارزانی داشته و عواطف انسانی به ما حکم می‌کند که در خدمت محیط زیست و حمایت از حقوق حیوانات در زندگی خود باشیم و از طرفی با توجه به اینکه اینگونه حرکت‌ها نظم و عفت و عمومی را خدشه می‌کند این عمل نکوهیده و پیگیر شدید قانونی دارد.

حیدری اظهار داشت: شهروندان مهابادی با حیوانات، بسیار مهربان هستند اما برخی افراد نیز که تعدادشان بسیار اندک است بنا به دلایلی که شاید عمده علت آن نیز ناآگاهی باشد رفتار نامناسبی با حیوان می‌کنند که باید تغییر رفتار دهند.

به گزارش ایرنا، در ماه‌های گذشته چندین مورد از حیوان آزاری در منطقه در فضای مجازی انتشار پیدا کرده بود که موجب اعتراض انجمن‌های فعال حمایت از حیوانان و مردم عادی شده است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =