۷ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد اظهار نامه مالیاتی ثبت کردند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت هزار نفر در خرداد ماه سال جاری اظهار نامه مالیاتی فعالیت اقتصادی خود را ثبت کردند.

محمدعلی غفاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۷ مودیان حقیقی تا روز سی و یکم خرداد و اشخاص حقوقی و مستغلات تا پایان تیر امسال است و مودیان در این فرصت می‌توانند عملکرد مالیات خود را در سامانه www.tax.gov.ir ثبت کنند.‌

وی افزود: سال گذشته بیش از ۱۶ هزار مودی حقیقی در کهگیلویه و بویراحمد اظهارنامه مالیاتی در خرداد ارائه کردند.

غفاری تصریح کرد: ارائه اظهارنامه مالیاتی فرصتی برای استفاده فعالان اقتصادی است تا درآمد های خود را ابراز و میزان مالیات خود را محاسبه کنند که این امر بهترین شیوه تعامل سازمان امور مالیاتی و بستر اعتماد آفرینی برای فعالان اقتصادی در راستای حفظ حقوق شهروندی است.

وی عنوان کرد: سازمان امور مالیاتی برای آگاهی بخشی به مودیان به ویژه در فصل خرداد و تیرماه اطلاع رسانی گسترده ای را از طریق رسانه های تصویری، مکتوب و دیگر موارد در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: هر مودی به دلیل پر نکردن فرم اظهارنامه ۳۰ درصد مالیات تعیینی جریمه و آنهایی که اظهار نامه ارائه می دهند گاهی ۱۰۰ درصد جریمه شان بخشیده می شود.

وی گفت: قانون مالیات های مستقیم توجه ویژه ای به حقوق شهروندی از طریق خدمات آنلاین غیر حضوری و تعیین میزان مالیات بر اساس خود اظهاری مودی در قالب اظهار نامه مالیاتی دارد اما بسیاری از فعالان اقتصادی برخلاف اطلاع رسانی مطلوب از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی کنند.

این استان ۵۰ هزار مودی مالیاتی دارد که ۷۰ درصد آنها از پرداخت مالیات معاف هستند.

مردم کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته حدود سه هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیر مستقیم در سال ۹۷ پرداخت کردند.

این میزان مالیات بر ارزش افزوده، از عوارض ارزش افزوده کالا، خدمات و عوارض آلایندگی وصول شد.

کهگیلویه و بویراحمد با هشت شهرستان بیش از ۷۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۸۶۸/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =