۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83358567
۰ نفر
آزادی ۱۹ زندانی زن در گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از آزادی ۱۹ بانوی زندانی جرائم غیر عمد در جریان اجرای سومین پویش مهربانی خبر داد.

فاطمه رفیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از تمامی افرادی که در این طرح اداره کل بانوان و خانواده استانداری را برای آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد یاری کردند، افزود: با اهتمام خیران و همکاری ستاد دیه استان تا کنون ۱۹ بانوی زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند.

وی میزان بدهی این بانوان زندانی جرائم غیر عمد استان را دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: ۱۱ نفر از این بانوان آزاد شده؛ در زندان رشت، شش نفر در زندان لاهیجان و دو نفر در زندان تالش زندانی بودند.

به گفته مدیرکل بانوان استانداری گیلان؛ خیران در این پویش مهربانی، ۷۴ میلیون تومان برای آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد استان کمک کردند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶ بانوی زندانی جرائم غیرعمد همچنان در زندان بسر می برند که در انتظار کمک های مردمی، نهادهای دولتی و غیر دولتی هستند که البته با کمک خیران و مردم نوع دوست استان و همچنین ستاد دیه اهتمام داریم این بانوان نیز بتوانند به آغوش گرم خانواده بازگردند.

رفیعی معتقد است: یشتر زنان زندانی جرائم غیر عمد دارای فرزند هستند که نبود مادر موجب بهم ریختگی نظم خانواده، افزایش جرم و بزه فرزندان و از هم پاشیدگی کانون خانواده می شود.

پویش مهربانی از سال ۹۵ به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان و با همکاری ستاد دیه، نهادها، موسسه های خیریه و خیران آغاز شده و تا کنون سومین دوره پویش مهربانی در استان برگزار شده است.

۷۲۹۶ / ‏‬ ۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =