واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان ایران بسیار توانمند هستند
آزاد شمقار عضو اتاق بازرگانی استان سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق

سنندج - ایرنا - یکی از اعضای اتاق بازرگانی سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه نمایشگاه رونق تولید در سنندج به خوبی توانمندی واحدهای تولیدی و صنعتی استان کردستان را نشان داده است، گفت: محصولات و تولیدات واحدهای تولیدی این استان بیانگر توانمندی بالای آنها است.

آزاد شمقار روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه رونق تولید سنندج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارتباط بین اتاق های بازرگانی سلیمانیه و سنندج از سال ۹۱ هجری شمسی برقرار شده و امیدواریم همچنان استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این شرایط سخت اقتصادی که ایران با آن به واسطه تحریم ها، مواجه شده ارتباط بیشتر و نزدیک تر ما با این کشور ضروری تر است، افزود: ایران یکی از کشورهای مهم برای ماست چرا که پیوند تاریخی و فرهنگی زیادی بین دو طرف برقرار است.

احمد علی محمد از دیگر اعضای اتاق بازرگانی سلیمانیه هم گفت: به دعوت اتاق بازرگانی سنندج به همراه چند عضو اتاق بازرگانی سلیمانیه و دیگر استان های اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه حضور پیدا کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه اقدام اتاق بازرگانی سنندج که همواره ما را در برنامه هایی همچون برپایی نمایشگاه در ایران سهیم می دانند قابل تقدیر است، افزود: برای مشاهده توانمندی های تولیدی و صنعتی استان کردستان از نزدیک در این نمایشگاه حضور پیدا کردیم.

علی محمد یادآور شد: با حضور در این نمایشگاه و مشاهده غرفه های واحدهای تولیدی به میزان توانمندی تولیدی و صنعتی کردستان که فراتر از تصور ما بود، پی بردیم.

وی اظهار داشت: برپایی چنین نمایشگاهی و دعوت از اعضای اتاق بازرگانی اقلیم کردستان عراق موجب پیوند و ارتباط بیشتر بازرگانی و تجاری بین اقلیم کردستان عراق و ایران به ویژه شهرهای مرزی این دو کشور می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج هم اظهار داشت: یکی از رسالت های ما معرفی ظرفیت های واحدهای تولیدی و صنعتی هم به داخل و هم خارج از کشور است.

سید کمال حسینی با اشاره به اینکه اگر به واحدهای تولیدی بها و ارزش داده شود شاهد ارتقا و توسعه فعالیت های آنها خواهیم بود، افزود: از آنجا که کردستان دارای مرز مشترک با کشور عراق است می‌توان از این فرصت برای تقویت صادرات تولیدات استان بهره گرفت لذا در راستای معرفی توانمندی های بیشتر استان به بازرگانان اقلیم کردستان عراق اقدام به دعوت از اعضای اتاق بازرگانی اقلیم کردستان کردیم.

نمایشگاه رونق تولید از ۲۷ تا ۳۱ خرداد هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کردستان در شهر نندج پذیرای بازدیدکنندگان است.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲


 


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =