۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83358560
۰ نفر
طرح ۵۰ هکتار کشت گیاهان کم آبخواه در مهریز اجرا شد

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مهریز گفت: طرح جایگزینی گیاهان کم آبخواه به جای کشت های قدیمی و سنتی در ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان اجرا شد.

محمد جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا این گیاهان را زرشک، زعفران، پسته و گیاه کینوا ذکر کرد که با همکاری کشاورزان منطقه در طرح جایگزینی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به افت سطح آب سفره های زیرزمینی و کاهش ذخایر آن عامل مهمی است که باید با برنامه ریزی در بخش کشاورزی به دنبال تغییر الگوی کشت محصولات پرآبخواه به گیاهان کم آبخواه باشیم.

به گفته این مسئول، مدیریت جهاد کشاورزی منطقه آمادگی هرگونه همکاری توجیهی و آموزشی با کشاورزان برای اجرای طرح جایگزینی بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه را دارد.

جعفری تصریح کرد: برای بهره وری بیشتر از آب باید روز به روز فرهنگ طرح جایگزینی محصولات به عنوان اولویت در دستور کار کشاورزان قرار گیرد.

وی سطح اراضی کشاورزی مهریز را ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار ذکر کرد که حدود ۱۵ هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که ۱۰ هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز ۱۱ هزار و ۶۶۷ مترمربع است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =