۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83358547
۰ نفر
شهرک صنعتی دارویی برکت البرز بهره برداری شد

کرج - ایرنا - شهرک سلامت و صنعتی دارویی برکت استان البرز روز سه شنبه در آئینی با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و استاندار البرز بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، نصراله فتحیان مدیر عامل شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز در مراسم بهره برداری از این شهرک گفت: این شهرک صنعتی در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار برای استقرار تعداد زیادی شرکت داروسازی احداث شده است.

وی ادامه داد: شهرک سلامت و صنعتی دارویی برکت در ۷۷ قطعه با مشارکت شرکت‌های داخلی و خارجی تکمیل می‌شود.

فتحیان گفت: تاکنون چهار هزار میلیارد ریال برای احداث این شهرک صنعتی دارویی هزینه شده است که با بهره برداری از صنایع آن، ایران به قطب نخست تولید دارو در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل شهرک صنعتی دارویی برکت اظهار داشت: با استقرار صنایع در این شهرک، بیش از هفت هزار شغل ایجاد می‌شود ضمن آنکه مؤسسات دانش بنیان، آزمایشگاه‌های پیشرفته تحقیق و توسعه دارویی در این شهرک استقرار می‌یابند.

وی ادامه داد: ۵۴ هکتار فضای سبز، کانال هدایت آب‌های سطحی به طول ۶ و نیم کیلومتر، احداث ۲ مخزن ذخیره آب و سه ایستگاه پمپاژ آب به همراه باغ موزه ایرانی اسلامی در شهرک صنعتی دارویی برکت احداث شده است.

فتحیان بیان داشت: تاکنون ۳۱ شرکت برای فعالیت در شهرک صنعتی دارویی برکت مجوز دریافت کرده‌اند.

اکنون نیز بیش از ۸۰ شرکت داروسازی و ساخت تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی در استان البرز فعالیت دارند و این استان قطب مهم داروسازی کشور به شمار می‌رود.

۷۴۱۰/‏‬ ۶۱۵۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =