۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83358545
۱ نفر

برچسب‌ها

۴۵۴ کیلومتر شبکه فاضلاب و خط انتقال آب در زنجان اجرا شد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۵۴ کیلومتر شبکه فاضلاب و خط انتقال در سه شهر این استان اجرا شده است.

علیرضا جزء قاسمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سالجاری، اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای زنجان، خرمدره و ارمغانخانه در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین مسائل مهم جوامع توسعه یافته داشتن سیستم جمع آوری و انتقال فاضلاب به تصفیه خانه است که اهمیت ویژه ای دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: ایجاد تاسیسات فاضلاب شهری زنجان با بازچرخانی آب برای استفاده در بخش های کشاورزی و صنعت، حفاظت از منابع آب، خاک و تامین بهداشت و سلامت جامعه در دست انجام است.
جزء قاسمی خاطرنشان کرد: از فواید سیستم های مدرن جمع آوری فاضلاب جلوگیری از آلودگی منابع آب سطحی، زیرزمینی و خاک، ارتقای سطح بهداشت جامعه و کاهش بیماری های ناشی از آلودگی آب، دست یابی به توسعه پایدار حفاظت از محیط زیست و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه است.
وی یادآوری کرد: با توجه به خشکسالی ها و بحران آب اهمیت سیستم های مدرن جمع آوری و تصفیه فاضلاب بیش از گذشته اهمیت پیدا می کند و استفاده مجدد از منابع آب موجود و بازچرخانی آن نیز امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع اجرای شبکه فاضلاب، هم اکنون شهرهای ابهر، زنجان، ماهنشان و دندی در استان زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: شهرهای آببر، چورزق، گرماب و خدابنده فاقد شبکه فاضلاب هستند که اجرای آن نیازمند تامین اعتبار است.
به گزارش ایرنا، بیش از هفت هزار و ۷۷۱ فقره انشعاب فاضلاب در استان زنجان وجود دارد.

۹۵۰۵/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =