۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83358540
۰ نفر
فرماندار خلخال: عملکرد دستگاه های اجرایی رصد می شود

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: اعتبارات عمرانی امسال با رصد عملکرد دستگاه های اجرایی و نحوه جذب اعتبارات سال گذشته آنها توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، فریدون بابایی روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی خلخال افزود: دستگاه‌های اجرایی که در سال گذشته موفق به جذب بیشترین سطح اعتباری از اعتبارات تخصیص داده شده سال قبل شده اند، امسال از اعتبارات بیشتری برخوردار خواهند شد.

او اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته در قبال تأمین ۲۵ درصد از اعتبار پروژه‌های عمرانی ۷۵ درصد نیز از محل اعتبارات ملی و توسط دستگاه اجرایی باید جذب شود.

وی گفت: در حالی که در سال گذشته برغم کاهش ۵۰ درصدی سقف اعتبارات استانی، سهم اعتبارات اداره ورزش و جوانان و نوسازی مدارس افزایش یافت ولی عملکرد این ۲ اداره در جذب اعتبار و اجرای پروژه‌های عمرانی بسیار ضعیف و در حد صفر بود.

بابایی افزود: این در حالی است که برغم تخصیص ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های استان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال این اداره در سال گذشته موفق به جذب و هزینه ۳۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای اجرای طرح‌های عمرانی خود در منطقه شده و قطعاً امسال نیز از اعتبارات مناسبی از محل اعتبارات استانی بهره مند خواهد شد.

وی گفت: از مجموع ۲۵۴ میلیارد ریال اعتبار عمرانی امسال شهرستان که در مقایسه با سال قبل ۷۵ درصد افزایش یافته، ۷۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های استان ،۲۷ میلیارد ریال از محل سه درصد نفت و گاز، ۱۵۰ میلیارد ریال ماده ۱۸۰ و مابقی نیز از سایر ردیف‌های بودجه تأمین شده است.

بابایی همچنین اظهار داشت: بخشی از اعتبارات استانی الزامات بودجه سال جاری خلخال بوده که از کل اعتبار تخصیصی یافته به شهرستان پنج میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال جهت توسعه و عمران روستایی، یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال برای طرح‌های نیروی مقاومت بسیج، ۱۰ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال برای اجرای طرح‌های آب شرب روستایی، پنج میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال نیروی انتظامی و در مجموع ۲۰ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال به الزامات منظور شده و مابقی اعتبار که ۵۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون از کل اعتبارت استانی است بین دستگاه‌های اجرایی توزیع می‌شود.

فرماندار خلخال با بیان اینکه جابجایی اعتبارات در طول سال از سوی برخی از دستگاه‌های اجرایی استان موجب بروز مشکلاتی در هزینه کرد اعتبار می‌شود، خواستار راه اندازی سامانه نظارت در استان اردبیل برای نظارت بر نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی و هزینه کرد اعتبارات همانند سایر استان‌های کشور شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =