۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1065
کد خبر: 83358534
۰ نفر
نظارت بر بخش تعاون ۱۲ برابر رشد کرد

تهران - ایرنا- مدیرکل توسعه تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به همراهی مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و دولت برای حمایت از بخش تعاون و به منظور افزایش شفافیت، نظارت بر این بخش امسال ۱۲ برابر رشد داشت.

«سید معین هاشمی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: باید دولت در سه حوزه نظارت، سیاستگذاری و تصمیم سازی نقش پررنگ داشته باشد.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه اقتصاد تعاونی و اقتصاد مردمی حاصل جمع آوری سرمایه‌های خرد است و عموم مردم با آن سر و کار دارند، اما خیلی از افراد جامعه نیز نسبت با قوانین و مقررات مربوطه اطلاعات چندانی ندارند.

مدیرکل توسعه تعاون وزارت کار افزود: در حوزه تعاون دو وظیفه را دنبال می‌کنیم؛ یکی افزایش سطح اطلاعات عمومی مردم از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی و مواردی از این دست و بحث دیگر تعمیم نظارت بر افرادی است که در قالب شرکت‌های تعاونی در بخش تعاون فعالیت می‌کنند.

هاشمی بیان کرد: اهداف نظارتی فعالیت‌های مختلفی همچون بازرسی، بازدید از تعاونی‌ها، بررسی صورت‌های مالی و حسابرسی صورت‌های مالی است و از جمله اهدافی که در دولت تدبیر و امید با جدیت بیشتری دنبال شد.

وی توضیح داد: بحث تعمیم نظارت بر تعاونی‌ها برای این منظور است که بتوانیم با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و تخلف از قوانین و مقررات این بخش رضایتمندی و اعتماد مردم به تعاونی‌ها را افزایش دهیم.

هاشمی اضافه کرد: امسال هم با توجه به همراهی مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه همراهی و همگرایی در دولت برای حمایت بیش از پیش از بخش تعاون و اعتباراتی که برای نظارت دریافت شده و اقدامات نظارتی در برنامه‌ای که پیش بینی شده بود، ۱۲ برابر رشد داشت تا بتوانیم بیشتر از گذشته اعتماد مردم را به این بخش جلب کنیم.

مدیرکل توسعه تعاون وزارت کار تصریح کرد: باید کاری کنیم که مردم با خیال راحت در محیطی شفاف سرمایه‌های خرد خود را در مسیر ایجاد اشتغال و رفع موانع و مشکلات و نیازها سرمایه گذاری کنند.

«محمد کبیری»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در راستای افزایش شفافیت و از بین بردن زمینه فساد در حوزه تعاون تعداد اهداف حسابرسی و نظارت بخش تعاون در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته را ۱۲ برابر افزایش دادیم.

وی در ادامه نوشت: مبارزه با فساد هزینه دارد و این واقعیتی است که بر کسی پوشیده نیست اما شخصاً حاضرم هر هزینه‌ای برای شفافیت و مبارزه با فساد پرداخت کنم.

به گزارش ایرنا، «محمد شریعتمداری» بیست و پنجم اردیبهشت در مراسم معارفه مدیران جدید گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سامانه‌های شفافیت را برای اطلاع رسانی در دو بخش شبکه مدیریت کشور و مردم راه اندازی کرده که ۶ سامانه در ماه‌های گذشته به نقاط خوبی رسیده‌اند که باید کار خود را با قوت ادامه دهند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اقدامات مهم این وزارتخانه افزود: اعلام اسامی همه اعضای هیأت مدیره های شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عزل مدیران چند شغله، ممنوعیت افزایش تعداد اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دارای سه عضو هیأت مدیره و راه اندازی سامانه‌های شفافیت در صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت‌های شستا، سازمان بهزیستی، معاونت تعاون و سامانه ناظر در اشتغال از جمله اقدامات مهم در حوزه شفافیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =