۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۴
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83358523
۰ نفر
فیلم سینمایی "ماهمه باهم هستیم "در کرمان توقیف شد

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: به لحاظ تبعات اجتماعی دستور توقیف اکران فیلم سینمایی ما همه با هم هستیم"در سراسر سینماهای استان کرمان صادر شده است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان دادخدا سالاری افزود: پس از رصد فضای مجازی توسط معاونت رصد فضای مجازی و معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز کرمان و با توجه به واکنش های اجتماعی در بین مردم استان در خصوص لهجه کرمانی بازیگری که در نقش فروشنده موادمخدر بازی می‌کرد موجب اعتراضات شدید مردمی شده دستور توقیف اکران این فیلم در سطح استان کرمان صادر و اقدامات مقتضی در خصوص پیگیری موضوع انجام شده است.

وی تصریح کرد: با عنایت به نقش پررنگ استان کرمان در امر مبارزه با مواد مخدر که خاکریز مقدم مبارزه با باندهای مواد مخدر وارداتی است با وجود فشار مضاعف قاچاقچیان مواد مخدر که عمدتاً غیربومی استان کرمان هستند این استان به عنوان سنگری در جهت عدم توزیع مواد مخدر در داخل کشور عمل کرده و شایسته نیست این چنین مورد بی‌مهری قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان اظهار داشت: در این رابطه پرونده حقوق عمومی در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان تشکیل شده و با افرادی که احساسات و عواطف مردم استان کرمان را جریحه‌دار کرده‌اند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

فیلم ما همه با هم هستیم در ژانر کمدی به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی محصول سال ۹۷ است که از عید فطر در سینماهای سراسر کشور به اکران در آمد.

سه سال قبل عقب مانده و کهنه خواندن کرمان توسط یکی از شخصیت های سریال شهرزاد ساخته حسن فتحی نیز اعتراضاتی را به همراه داشت.

۷۴۳۷/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =