اعتبار تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد کردستان ۳۰ درصد افزایش یافت
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: در سال جاری یک هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان کردستانی اختصاص یافته که این میزان نسبت به سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی روبرو شده است.

فرشید جهان بین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات در قالب اعتبارات قرض الحسنه شامل بانک ها، صندوق قرض الحسنه امداد و توسعه روستایی است که در سال جاری به کمیته امداد استان تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی به امداد اختصاص یافته است، افزود: بخش قابل توجهی از این اعتبارات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها در نظر گرفته شده و محوریت اصلی هزینه کرد آن، ایجاد و یا احیای طرح های اقتصادی در مناطق محروم است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: همچنین در راستای تقویت بنیه طرح های اشتغال، با همکاری سازمان های آموزش نهاد، آموزش های ویژه ای شامل بازآموزی علوم کسب و کار و آموزش های فنی و مهارتی برای مجریان طرح ها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا پیش بینی می شود برای آموزش سه هزار و ۶۵۰ نفر بیش از ۱۱ میلیارد ریال هزینه شود ضمن اینکه در زمینه بکار گیری افراد متخصص و دارای مهارت در موسسات، شرکت ها و کارگاه ها به صورت ویژه اقداماتی انجام می شود.

جهان بین گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، امسال ۲ پروژه کلان را در دست بررسی دارد و از قِبل آن بیش از ۵۰ درصد کل اعتبارات سال جاری با کمک و استفاده از ظرفیت و توان راهبران شغلی و کارآفرینان برجسته، منجر به ایجاد شغل خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در راستای پایدار سازی مشاغل و در قالب پروژه هدایت شغلی اقداماتی در زمینه بیمه محصولات و سرمایه، بازاریابی، برپایی نمایشگاه های عرضه محصولات و نظارت مستمر بر اجرای صحیح طرح ها انجام می شود.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات و حمایت‌های این نهاد در استان بهره مند می‌شوند.

۷۳۴۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =