دانشجویان صاحب ایده مورد حمایت سازمان ها قرار گیرند

کرمانشاه- ایرنا- مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به فعالیت های علمی، اختراعات و ابتکارات دانشجویان این دانشگاه مانند ساخت تجهیزاتی از جمله دستگاه شبیه ساز زلزله، پهباد، بازی های رایانه ای گفت: همکاری سازنده و موثر با سایر سازمان ها و نهادها از جمله اداره کل اوقاف استان و حمایت آن ها از دانشجویان صاحب ایده، می تواند به پیشبرد اهداف جامعه کمک شایانی کند.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام علی محبی روز سه شنبه در دیدار مسئولان اداره کل اوقاف استان کرمانشاه افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک دانشگاه توانمند در توسعه صنعت غرب کشور، توانسته در کنار محدودیت‌ها و مشکلاتی که همچنان با آن دست به گریبان است در زمینه‌های پژوهشی و علمی پیشرفت و خروجی قابل توجهی داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود از ساخت مسجد به عنوان یک پایگاه فرهنگی در دانشگاه خبر داد و همچنین مشکلات ساخت خوابگاه دانشجویی را یکی از دغدغه‌های اصلی این دانشگاه اعلام کرد و گفت: با پیگیری‌های ریاست دانشگاه، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخشی از بودجه ساخت مسجد فراهم گردید اما در خصوص خوابگاه، همچنان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستیم و دانشگاه هنوز از خوابگاه‌های خودگردان برای دانشجویان خود استفاده می‌کند.

حجت الاسلام محبی، در ادامه از مسئولان اداره کل اوقاف در خصوص رفع مشکلات مالی دانشجویان فعال و آینده سازی که به دلیل کم بضاعتی نمی‌توانند از عهده هزینه‌های تحصیل خود برآیند تقاضای مساعدت کرد.

در ادامه این نشست، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز در خصوص ارتباط و همکاری ۲ جانبه دانشگاه و اداره کل اوقاف استان، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه دارای امکانات خوب آموزشی و پژوهشی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز و همچنین اساتید جوان و باانگیزه ای می‌باشد که به کمک آن می‌تواند با سازمان اوقاف در زمینه‌های چون تدریس، برگزاری دوره‌های آموزشی و دیگر مباحث علمی همکاری داشته باشد.

محدثی از دیگر امکانات دانشگاه از جمله سالن آمفی تئاتر با فضای مناسب و امکانات جدید و بهینه و همچنین زمین چمن مصنوعی با متراژ ۸۰۰ متر مربع را از دیگر امکانات دانشگاه اعلام کرد و افزود: در این زمینه نیز دانشگاه به طور قطع فرصت هر گونه سرمایه گذاری را خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به فضای قابل توجه درون دانشگاه، یادآور شد که اکنون این فضا برای برگزاری آزمون‌های استخدامی در استان استفاده می‌شود که یکی از آنها، آزمون استخدامی اداره کل اوقاف بود که به نحوه بسیار مطلوبی برگزار شد، که در نظر سنجی صورت گرفته، متقاضیان رضایت خود را از این فضا اعلام نمودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز در این دیدار از اقدام ها، برنامه‌ها و پتانسیل‌های اداره اوقاف از جمله برگزاری نشست‌های تخصصی در راستای تبیین نقش و جایگاه وقف، انجام فعالیت‌های مذهبی، انجمن یاران وقف که در این زمینه می‌تواند به دانشجویان در امور آموزشی و پژوهشی کمک کرد، پرسش و پاسخ مسائل شرعی، نشاط معنوی، سبک زندگی اسلامی و قرآنی سخن گفت و یادآور شد که اداره کل اوقاف استان در این زمینه‌ها آمادگی انعقاد هرگونه تفاهم نامه‌ای را دارد.

در پایان این جلسه مقرر شد کارگروهی با حضور کارشناسان هر ۲ سازمان برگزار شود و بعد از بررسی برنامه‌ها و اهداف دانشگاه و اداره اوقاف، تفاهم نامه‌ای بر همین اساس منعقد شود.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو و بیش از ۱۰۰ استاد ظرفیت بزرگی برای نقش آفرینی در توسعه استان دارد که استفاده از این ظرفیت تخصصی در حوزه صنعت می‌تواند به تسریع در توسعه استان کمک کند.

این دانشگاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و کاربردی نمودن فناوری‌های نوین در صنایع مختلف، در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی شد و از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در ۲ رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهرکرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.

این دانشگاه اکنون ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته کارشناسی و هفت رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و آموزش این تعداد دانشجو را نیز ۵۲ استاد عضو هیأت علمی و ۵۲ عضو غیرهیات علمی بر عهده دارند.

۸۰۶۶/‌۳۰۳۳